Allah (celle celalühü) İnsanı Yarattı

Bilge bir kişi dinsiz bir ateiste sormuş:
– Şu resimdeki kuş, kendisi gibi bir kuşu yaratabilir mi? demiş. Ateist :
– Olamaz öyle şey demiş.
Bilge kişi;
– Gözü kulağı olan bir kuş bunu yapamazsa eli ayağı gözü kulağı aklı olan bir insan böyle bir şey yaratabilir mi, diye tekrar sormuş. Dinsiz:
– O dediğin şimdiye dek olmadı demiş. Bilge kişi:
O halde eli ayağı gözü kulağı aklı iradesi olmayan taş parçası doğanın bunca akıllı varlığı yarattığına nasıl inanıyorsun? demiş. 
Ateist düşünmüş, düşünmüş ve hiçbir şey söyleyemeden kalkıp gitmiş.
***
Allahu Teala, tüm insanların atası Hz. Ademi ruh ve topraktan yarattı. Hz. Adem’in uykusu esnasında da onun eşi Havva validemizi Hz. Ademin sol kaburga kemiğinden yarattı. Bak ayet meali:
” Allah, sizi bir tek nefisten yaratan ve kendisi ile huzur bulsun diye eşini de ondan var edendir. (İnsan) eşiyle birleşince eşi hafif bir yük yüklenir (gebe kalır) ve (bir müddet) onu taşır. Gebeliği ağırlaşınca her ikisi de Rableri Allah’a, “Eğer bize iyi ve sağlıklı
bir çocuk verirsen,
elbette şükredenlerden olacağız” diye dua ederler.” (A’RÂF-189)

Ondan sonra gelen insanları erkek ve kadının suyundan yarattı. Erkekten atılan su ile kadının suyu rahimde birleştikten sonra o su önce kana dönüyor, sonra bir parça et oluyor, sonra ondan çok büyük bir mimarlık eseri olan iskeletimiz yaratılıyor.
Sonra ona kaslar sinirler ve deri giydiriliyor.
Sonra onun içerisine bir ömür boyu irademizin dışında hiç durmadan çalışan motor, yani kalp konuyor.böbrekler, mide konuyor.
Bunlar anne rahminde yaratılırken anne ve baba sadece uykusunu uyuyor, uyanınca işine gücüne bakıyor.
Ve Allah rahimlerde bir damla sudan yarattığı insana 4 ay on gün sonra bir de ruh veriyor.
Ruh, bu alemde eşi ve benzeri bulunmayan hiç bir maddeye benzemeyen çok özel bir mahluktur. Ruha işitme, görme, bilinç ve bilme özelliği veren Rabbimiz hiç bir maddeye o özelliği vermemiştir. Ruh bedenden ayrıldığında toprak maddeleri olan bedenimiz yine cansız kör ve sağır bir toprak parçası oluveriyor. Ayet meali:
– İnsan, kendisini bir damla sudan yarattığımızı görmedi mi de, şimdi apaçık bir hasım kesildi?
Yaratılışını unutarak bize bir de mesel fırlattı: “Kim diriltecekmiş o çürümüş kemikleri?” dedi.
 
– De ki: “Onları ilk defa yaratan diriltecek ve o her yaratmayı bilir.” (Suresi Yasin/77,78,79)

Materyalist dinsizler bir damla sudan yaratıldıklarını görmezlikten gelerek bütün bu olup bitenleri kör, sağır ve şuursuz atom parçacıkları olan genlere vermeye çalışırlar. Dünya, dünya olalı 4.5 milyar yıl geçmiş. Bu zamana dek bir at arabası bile yaratamayan kör ve sağır tabiatın insan gibi üstün niteliklere sahip olan bir varlığın körler, sağırlar ve ölülerin yarattığını savunacak kadar bile bile Allah’a iman etmeye kör ve duyarsız olup Allah’a karşı kibirlilik taslayan materyalist dinsizler için yaşasın cehennem.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Cevap Yazın