Rabıta ve Zikir Farkı

rabıta şirk değilBüyük mutasavvıf İmamı Rabbani(kuddise sirruh) hazretleri rabıta ve zikri şöyle değerlendirmektedir:

DIKKAT: Sitemize ya da yazarlarımıza hakaret veya küfür eden ve yazarlarımızı tehdit eden şahısların IP adresleri ve giriş saatleri sistemimiz tarafından kaydedilmektedir. Avukatımız aracılığıyla bu kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. Yorum göndermeden önce nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkat! Yorum yazmadan önce aşağıdaki uyarıyı okuyunuz:
5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 125 Hakaret (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.
(2) Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi halinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur.

Türk Ceza Kanununun yukarıda belirtilen maddelerine göre, sitemiz veya yazarlarımızın onur, şeref ve saygınlığını zedelemeye yönelik mesajlar gönderenler hakkında  gerekli yasal haklarımızı kullanacağımızı önceden bildiririz. Yorum yazarken nezaket kurallarına dikkat ediniz.

“Rabıta ve Zikir Farkı” üzerine 4 yorum.

  1. Selamun aleykum koye gittigimizde bizi secde eder gibi tarikat buyuklerinin onunde egdirdiler sahabeler pegamber efendimizim onunde bile egilmezken bu nasil bir Allah inancidir sunni yim ama sadece Allah in hurunda egilmemiz gerekken madem bunlar Allah dostu sadece Allah huzunda egilin derlerdi pegamberimiz bile beni meryem oglu isa a.s gibi cok n ovemeyin derken bu nasil olur hadislere ve sahabe yasaintisina ters

    1. Büyüklerin elleri öpülür alimlerin veya meşayihin elleri öpülür ama önlerinde eğilmek sürünerek gitmek bidattir. Böyle olmasını isteyen şeyhlerde gerçek şeyh değildir.

    2. Allah razi olsun onlerinde egdirmeleri disinda cemaat iyi sirk olur diye biliyorum direk olmasada fiilen onere bilceniz bir cemaat var mi

Bir cevap yazın