İletişim

Aşağıdaki formu kullanarak bizimle iletişim kurabilirsiniz. Göndereceğiniz iletiler uygun görülürse bu sayfada yayınlanmaktadır.

IslamDergisi.Com

(Visited 4.467 times, 7 visits today)
DIKKAT: Sitemize ya da yazarlarımıza hakaret veya küfür eden ve yazarlarımızı tehdit eden şahısların IP adresleri ve giriş saatleri sistemimiz tarafından kaydedilmektedir. Avukatımız aracılığıyla bu kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. Yorum göndermeden önce nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkat! Yorum yazmadan önce aşağıdaki uyarıyı okuyunuz:
5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 125 Hakaret (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.
(2) Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi halinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur.

Türk Ceza Kanununun yukarıda belirtilen maddelerine göre, sitemiz veya yazarlarımızın onur, şeref ve saygınlığını zedelemeye yönelik mesajlar gönderenler hakkında  gerekli yasal haklarımızı kullanacağımızı önceden bildiririz. Yorum yazarken nezaket kurallarına dikkat ediniz.

“İletişim” üzerine 932 yorum.

 1. Selâmun aleyküm. Bir yazınızda Nurettin Yıldız’ın konferans esnasında

  “Mal hırsı ve şehvet tehlikesinden hiç kimsenin garantisi yoktur. Ebûbekir bile olsa… Bir hurma fidanı için ağzını bozmuştur…”

  şeklinde devam eden yakışıksız ifadeler kullandığını belirtmişsiniz. Arkadaşlarımın bir kısmı onu sevip sayıyor ama videoyu görmedikleri için aktarılan bu sözlere inanmazlar. Rica etsem, sizlere zahmet olmazsa e-posta adresime o video kesitini atabilir misiniz? Bir kişiyi dahi uzak tutsak kârdır. Şimdiden teşekkür ediyorum

  1. O konuşmaları dinledim. Bana aşağıdaki sözlerin geçtiği konuşma kaydı lâzım sayın yönetici.

   “Mal hırsı ve şehvet tehlikesinden hiç kimsenin garantisi yoktur. Ebûbekir bile olsa… Bir hurma fidanı için ağzını bozmuştur…”

   Sitenizde Nurettin Yıldız kimdir? başlığı altında eğer mesaj atarsak o konuşma kaydını gönderebileceğinizi belirtmişsiniz. Ona istinaden sizden yukarıdaki cümlelerin geçtiği konuşmayı e-posta adresime atmanızı rica ediyorum. Paylaştığınız bağlantıda yukarıdaki cümleler geçmiyor.

  2. Diyorsunuz ki; “Sitenizde Nurettin Yıldız kimdir? başlığı altında eğer mesaj atarsak o konuşma kaydını gönderebileceğinizi belirtmişsiniz.”
   Yanlışınız var. O yazı bize ait değildir. Bizim de Nurettin Yıldızın sapkın ifadelerini belirleyen gözlemlerimiz olduğu için bu yazıyı yayınladık. Yazar, Nurettin Yıldız’ın söz konusu videoları yayından kaldırabileceğini yazmış ve;
   (İfadelerin yer aldığı video arşivimizde mevcuttur, isteyenler sayfa yönetimine mesaj atabilir. Nurettin Yıldız ve ekibi söylediklerinin arkasında duramadıkları, bu edep dışı ifadelere verecek cevapları olmadıkları için videoları şikayetle yayından kaldırtıyor, bu nedenle paylaşamıyoruz.) diyerek alttaki kaynağa başvurmanızı belirtmiştir. O sözleri arayacaksanız yazar sayfa numarasını dahi belirtmiş lütfen oradan arayınız.
   Kaynak: (Hakk Dinin Batıl Yorumlarına Cevaplar, s. 183-184)

 2. Salamun aleykum Hocam
  Azerbaycandan yaziram sizlere. 2 yıl önce Biz şimdiki karımla nişanlandık. ikimizde namazı ibadet yerinde olan kimseleriz. hemin dönem ben 2 şahit buldum. nişanlım telefonda şahitlerden birine vekalet verdi. sonra ben, vekil (hemde şahidlerden biri idi), bir şahit hüzurunda kendi nikahimi kendim kiydim. yeni ben, bir şahit ve bir vekil. ben şöyle sanmışdım ki 2 şahit olsun ve onlardan biri hemde vekil olsun. (bana sonra dedilerki 2 şahitden ilave bir vekil olmalidir.) biz ondan sonra nikahlı olduğumuz için cinsel ilişkide bulunduk. sonra kalbimizin tatmini için nişanlımla birge imam huzurunda nikah kıydık. hocam sorum bu bizim ilk nikah kabulmu? eger kabul deyilse. biz boşanmalıyızmı? cünki böyle bir fetvaya rastladım. imam Azam (r) demişki 1 erkek nikahsız olaraq 1 hanımın cinseyet üzvünü ciplak olarak gorerse onlar ebediyyen bir birine haram olurlar ve nikahlanamazlar (amma bana öyle geldiki bu fetva hanefi mehsebinde kabul görmüyor). hocam şimde biz artık evliyik. bir çocuğumuzda var. ve mutluyukda. şimde ne etmemizi önerirsiz.? önceden ALLAH teala razı olsun

  1. Aleykümselam kardeşim.
   Sizin ilk nikah kabul değildir.
   İkinci nikahınız kabuldür. Boşanmanıza gerek yoktur ancak siz karı koca olmadan önceki ilişkinize tövbe etmelisiniz.
   İmamı Azam öyle bir şey söylememiştir. Onu internetten sahtekarlar uydurmaktadır.
   Size Allahtan sonsuz mutluluklar dilerim.

 3. Su an oyle bi soru olmadi sorarlarsa diye demistim aslinda. Aciklamadim kusura bakmayin. Cevabiniz icin tesekkurler

 4. Selamun aleykum
  Spora giden birisiyim. Spordan gelirken bizim evin biraz ilerisinde oturan bir kizla geliyorum. Evimiz biraz yakin oldugu icin birlikte geliyoruz sadece .Dun de onunla gelirken bir arkadasima rastladim. Arkadasim da o kizi gordu. Hicbir sekilde sevgilim olarak anlasilsin istemiyorum. Onlarin sorularindan kurtulmak icin o benim kuzenim falan desem mahzuru olur mu
  Hayirli gunler

  1. Aleykümselam. Yalan haramdır. Doğrusu ne ise onu söyleyiniz. Bırakın isteyen nasıl anlarsa anlasın siz doğruluktan ayrılmayın kızla da ıssız yerde baş başa kalmayın ve müstehcen konulara girmeyin.

 5. Hocam ben iki senelik üniversite mezunuyum.bu bölümde okumayı hiç istemedim.bir nevi göstermelik olarak okudum.şimdidie iş arıyoruz mezun oldupum nu bölüm için ama her aradığımız iş başvurusunda ben içimden olnasın diye dua ediyorum nerneredeyse.ams dışarıya “keske olsaydı ya”gibi bit imaj beriyorum.benim baska bir bölümde ojumak gibi çook daha farklı hayallerim var ama maddi durjmşardan ötürüde kendi hayallerimi aileme çok anlatamıyorum.bir çok tanıdığımızfa bana en yskın zamanda işe başlamama yardım etmek için iş bakıyır.böyle bir durumda ben insanları kanfırmış oluyor muyum.ve dolayısıyla kul hakkına giriyır muyum.gercekten de mezun oldugym işi yapmak istemiyır,okumak istiyorum şimdi.

  1. Siz hangi bölümden mezun olduğunuzu yazmamışsınız.
   Ayrıca siz nasıl üniversite mezunusunuz? Zira şu kadarcık yazınız imla hataları ile dolu ve çok bozuk bir Türkçe ile yazmışsınız.

  2. Hocam telefonda yazdığım bir yazıdaki yanlış harf basımlarına üniversite mezuniyetimi neden bağladığınızı anlamadım.ayrıca önemli olan okuduğum bölüm değil ki.bu durumdaki konumum.

  3. Ezgi hanım buraya her tür insan soru sormaktadır. bazıları dalga geçmek için soralar. Biz de sizi henüz tanımadığımız için böyle bir tepki gösterdik. Başka bir amacımız yoktur.

 6. Değerli hocalarım. 5 Ocak 2018 de görmüş olduğum bir rüyayı anlatmak istiyorum. Aynı zamanda değerli yorumlarınızı bekliyorum.
  Rüyamda Kabe de toprak bir tepedeyim ve şiddetli bir yağmur var. Tepeden aşağıya bakıyorum bir ayin yapıldığını görüyorüm. Yuzlerce binlerce Insan sırayla birbirini öldürüp ölülerini düzgün bir şekilde ust uste diziyor bu ayini yapanlar ölmus bedenlerle kendi kabelerini yapmaya çalışıyormus. Bende bu nasıl olur bu insanlar nasıl böyle bir şey yapıyor hem korkuyorum hem şaşırıyorum. Ve ölüleri dizip 4 katlı yanyana 4-5 ev büyüklüğünde yukseltiyorlar ve yagmurunda etkisiyle kan akıyor en alt tan toprağa. Korku içinde uyandım gece 2:00 di yorumlarsaniz Allah razı olsun.. Hayırlı geceler.

 7. selamin aleyküm hocam ben bir mürşide bağlıyım fakat rüyamda başka bir zatın elini öpüyordum fakat hiç konuşma olamadı yanında biri vardı edeple bekliyordu elini öptüğüm zatı zahiren hiç görmedim tabir edebiirmisiniz

  1. Aleykümselam. Bağlı olduğunuz zat ve diğerinin kim olduğunu bilmeden size yorum yapamam.

 8. Esselamu Aleykum kıymetli hocalarım.

  Benim bir maruzatım var;

  Bir kardeşimiz eşiyle tartışıyor.

  1) Koca, 3 defa sinirli haliyle karısına ”Boşandım” kelimesini kullanıyor aynı mecliste. Lafız’dan ötürü boşanmış sayılırlar mı?

  2) Şayet burda boşanma gerçekleşirse bu Ric’i talak mıdır, Bain talak mıdır? Ki 4 mezhep bunun Bain talak olduğuna fetva veriyor. Sadece ibn Teymiyye görüş olarak Ric’i Talaktır diyor.

  – Temizlik halinde lafızlar söylendi.
  – cinsi bir münasebeti belirsiz (olmuş olsa, olmamış olsa durumları nedir?

  3) Bain Talak gerçekleşmiş ise, Hanefi Mezhebi üzere kıyılan nikahın talakı, Şafi mezhebini taklit ederek kurtarabilir mi yeni bir sahih nikahla? Çünkü Şafi mezhebinde nikahın şartları daha ağır olduğu malumdur.

  Selam, Saygı ve Dua ile…

  1. Aleykümselam Murat kardeşim.
   1- Maalesef ki 3 kez boşamak kelimesini kullanmak nikahı kökünden götürür bir daha (ric’i) dönüş imkanı bırakmaz.
   2- İbn-i Teymiyye ehli sünnet değildir. Ehli sünnet uleması ittifakla buna bain(dönüşsüz) talak demiştir. Adetli iken talak vermek haram olmasına rağmen talak geçerlidir.
   3- Bir şartla kurtarılabilir. Şafiye göre nikahı kıyılan bayanın velisi izin vermemişse o nikah şafiye göre geçersizdir. O durumda nikah yeniden kıyılabilir.

 9. s.a. manen bir arayış içerisindeyim. uzun zamandır bu böyle. sağlam bir kapı yokmudur vitrinde olmayan. ankaradayım. selam ve dua ile

  1. gerçek kamili mürşidlerden bahsediyorum. birkaç kimse ile tanıştım. bunun haricinde dergahlara zikir ve sohbetlere gittim. kalbim ısınmadı. ilm-i ledün sahibi tevhid ehli olan vitrinin arkasındaki gerçek hak erenlerini kasdediyorum.

  2. Bu zamanda kamil ve mükemmil bir mürşid yok da değil ama bulmak da çok zor.
   Ehli sünnetten ayrılmayınız. Kurtuluş Kuran ve Sünnet üzere yaşamaktadır.

 10. selamun aleykum kurbanlar, nureddin yıldıza ait sıkıntılı videoları gönderebilirmisiniz, ulu orta yerlerde paylaşmam inşallah sadece bilgi maksatlı, Allah razı olsun…

  1. Aleykümselam sofi. Nureddin Yıldız’ı sana hiç tavsiye etmem. Kendisi ehli sünnet değildir. Tasavvufa karşıdır. Çok ince göndermeler yapar siz onu anlayamazsınız.
   Bu adam hakkında şunu bilmen yeter.
   Nurettin Yıldız Kimdir?
   * “Allah Gökte midir, yoksa mekandan münezeh midir belli değil.” diyen, böylelikle mekandan münezzeh Allah’a iftira atıp Kur’an’a muhalefet eden. (Bak İhlas Suresi) “O Allah Es-Samed’tir. Mekan da dahil hiç bir şeye muhtaç olmayandır”.
   * “Sahabenin İçinde Kadın Gibi Korkak Olanlar Vardır” deyip Sahabeye Dil Uzatan,
   * “Bizden Biri 50 Tane Ebu Bekir Eder” diyen,
   * Ayrıca İbni Teymiye Gibi Bir Sapık İçin “Müceddid” Diyen.
   * Muhyiddin Arabi Ve Hz. Mevlana Gibi Tasavvuf Büyüklerine Müşrik Diyen Bir Sapıktır…

 11. Saygı değer Site yöneticisi arkadaşım.
  “İslam Dergisi” ismi bir zamanlar Rahmetli Esad Coşan hocaefendinin çıkarttığı basılı bir derginin adıydı. Yaklaşık 20 yıl boyunca ve 2000 li yıllara kadar neşredildi. şimdilerde ise, İnternet üzerinden bu dergide çıkan makaleleri bulup okumak hala mümkün. Sorum şu; -Sitenize verecek başka isim bulamadınız mı!? yoksa o gurubun oluşturduğu marka değerinden istifade etmek için mi bu ismi koydunuz. Bu bir hak ihlali değil midir?

  1. Mehmet Karalı bey! Bilip bilmeden kimseyi karalama.
   Biz bu İslam Dergisi isminin kullanma hakkını GOGUL’dan para sayıp satın aldık.
   Siz buna rağmen ne hakla hangi kul hakkından söz ediyorsunuz?
   İslam dini kimsenin tekelinde değil, tüm mü’min ve mü’minâtın dinidir.
   Ayırca bizim kimsenin şöhretinden yararlanmaya ihtiyacımız yoktur. Biz Ehli Sünneti tanıtmak, sevdirmek ve yaygınlaştırmak yolunda olan bir sitenin emanetçisiyiz.
   Sizin şeyhiniz merhum Esad Coşan efendiyi de sever ve sayarız.
   Sitemize dahili ve harici firmalardan reklam verme teklifleri gelmesine karşın kabul etmedik.
   Çünkü biz bu hizmeti Allah rızası için yapıyoruz lakin siz neyin peşindesiniz.?!

 12. Selamun aleykum
  Bir tane kadin hocamiz vardi. Hocamizin yerine erkek bir hoca geldi. Ben de “ne guzel Elif hocamiz vardi” dedim.
  Bundan sonra da pisman oldum kuruntuya dustum. Tehlikeye mi girdim? Tovbe ettim zaten.

 13. Selamun aleykum. Öncelikle hayırlı günler kolay gelsin. Babam Tasavvuf alanında Ethem CEBECİOĞLU’nun öğrencisi olarak doktora çalışmalarına başladı. Ethem Bey okunması için bazı kitaplar ve makaleler vermiş, yalnız makaleler normal internet çıktısı ve yazıları babam için biraz ufak bundan dolayı da makaleyi internetten bularak bilgisayarda daha büyük puntolu hale getirip yeniden çıkartmayı düşünüyorum. Lakin makale biraz eski tarihli olduğu için tam metne ulaşma noktasında sıkıntı yaşadım, eğer arşivinizde Ethem Beyin yazıları saklanıyorsa o yazıları sizden rica edebilir miyim veya topluca verme imkânınız yoksa her yeni verilen makalede internet ortamında bulamamam halinde sizden makalenin ismini vererek rica edebilir miyim? Şu anda elimizde bulunan makalenin ismi ise “Layman’lerin tasavvufu anlayamamalarının bazı nedenleri üzerine” Şimdiden teşekkür ederim Allah kolaylık versin.

  1. Aleykümselam Hamdi.
   Sağolun bilmukabil. Dergimiz elektronik İnternet dergisidir. Kuruluş tarihimiz 2011 yılıdır. Bizde Ethem bey adına bir makale bulunmamaktadır. Size yardımcı olmadığımız için üzgünüz. Allaha emanet olunuz.

 14. Selamun aleyküm hocam. Teheccüd namazını kilarken çok farklı haller yasadim. Son iki gecedir böyle oluyorum. Alnımın ortasında bir agirlasma oluyor ve gözüm baktığım noktaya sabitleniyor. Çok fazla sürmüyor ama. Bu huşu mudur hocam ?

  1. Aleykümselam.
   Huşu başka şeydir. Huşu kalp de olur. Gözün bir noktaya sabitlenmesi dalgınlıktır. Düşüncelerin yoğunluğundan beynin yorulmasıdır. Huşu da gönül rahatlar, Allaha saygı duygusu ile dolar.

 15. Hayatımın en kritik günlerini yaşıyorum büyük çaresizlikler içerisindeyim. Çaresizlik demeye utanıyorum Allah biliyor hepsini başka kim bilsin ki diyorum sonra kendi kendime… Hayati bazı kararlar vermek zorundayım yaşadığım şehir ve tüm hayatım bu doğrultuda değişecek. ama ne yapmam gerektiği hakkında hiçbir fikrim yok. vereceğim kararın yanlış olmasından korkuyorum ve geri dönüşü olmayan yollar. Öyle çok istiyorum ki Allah beni hayır olana yönlendirsin. bilsem hangisi doğru hangisi iyi ona karar vereyim. Sizden ricam bilmediğimden soruyorum kusuruma bakmayın lütfen ama yok mudur bu işin bir sırrı? her gün çaresizlikten 1000 kez ‘ALLAHIM SEN HAYIRLISINI NASİP ET’ diyorum.Ama inanın hala ne yapacağımı bilememekteyim. yok mudur bir namaz bir dua ne yapacağımı bilsem ne yöne gideceğimi bilsem günlerdir elim kolum bağlı oturuyorum. yardım edin…

  1. Zeynep hanım Allahın yolu Kuran ve sünnet yoludur. Bunlardan başka doğru arayan sapıtır. Farzları yap haramlardan uzak dur. Allah sana yardım eder.

 16. merhaba daha önce size facebooktan yazıyordum ve sizden o kadar çok fat-yda gördüm ki… her türlü soruma cevap verip yardımcı oldunuz. şimdi yine takip etmek istiyorum ve sormak istediğim sorular alıyor fakat facebook kullanmıyorum. acaba instagram hesabınız var mı? yada bir mail adresi sorularımı burdan yazmak [email protected]

 17. Kötü şeyler akla kötü duyguları getirir. Bütün insanları kötülemek niyeti ile demiyorsan kul hakkına girmezsin evham yapma.

 18. Sorularima neden cevap gelmiyor kac kere gonderdim ama siliniyor.

  Selamun aleykum hayirli cumalar
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx gelmezse guslu gerektirir mi?

  1. Kardeşim soruna cevap verdik neden cevaplara bakmıyorsun. Gusül gerekir tabi ki.

Bir cevap yazın