Rüyada Cami Görmek

Cami: Rüyada cami görmek hayırlı bir rüyadır.
Camiye girmek: kötülüklerden korunulacağına işarettir.
Camide kötü iş yapmak: Günah işlemeye işarettir.

(Visited 357 times, 2 visits today)
DIKKAT: Sitemize ya da yazarlarımıza hakaret veya küfür eden ve yazarlarımızı tehdit eden şahısların IP adresleri ve giriş saatleri sistemimiz tarafından kaydedilmektedir. Avukatımız aracılığıyla bu kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. Yorum göndermeden önce nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkat! Yorum yazmadan önce aşağıdaki uyarıyı okuyunuz:
5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 125 Hakaret (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.
(2) Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi halinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur.

Türk Ceza Kanununun yukarıda belirtilen maddelerine göre, sitemiz veya yazarlarımızın onur, şeref ve saygınlığını zedelemeye yönelik mesajlar gönderenler hakkında  gerekli yasal haklarımızı kullanacağımızı önceden bildiririz. Yorum yazarken nezaket kurallarına dikkat ediniz.

“Rüyada Cami Görmek” üzerine 14 yorum.

 1. Cın ‘ de. Sehrın ortasında büyük bır camı görmek ve ruhun bedenden ayrılması namaz kılarken

 2. merhaba bütün gece rüyamda sevdiğim bayanla kavga ettiğimi gördüm, rüyadan dolayı sabahı zor ettim.Sevdiğim bayan bana ilgi duymuyor güvenmiyor belkide,ikimizde ayrı şehirlerdeyiz rüyamın yorumunu neye delalettir yorumlarsanız sevinirim.

 3. SELAM ALEYKÜM BEKİR AĞABEY.RÜYAMDA BÜYÜK BİR EVDE İMİŞİZ.NUTFAĞA GİDİYORUM Kİ SOFRA KURULU VE SOFRADADA ABLAM İLE TEYZEM BERABER MUHABBETLİ OLARAK BULGUR PİLAVI YİYORLAR.BENDE OTURUP ONLARLA BERABER BULGUR PİLAVINI TAHTA KAŞIKLA YİYORUM.

  1. Aleykümselam Erdal Hoca.
   Bulgur pilavı yemek kolay bir rızık eldemeye delalettir.

 4. BEKİR AĞABEY SELAM ALEYKÜM.RÜYAMDA GÜNEŞİ GÖRDÜM. GÖZÜMÜ KAMAŞTIRIYORDU, ÇOK PARLAKTI. ELİMLE GÖZÜMÜN ÖNÜNE SET YAPMAYA ÇALIŞTIM FAKAT GENEDE ELİMİN YANLARINDAN SÜZEN IŞIK GÖZÜMÜ KAMAŞTIRIYORDU.

  1. Aleykümselam Erdal Hoca. Rüyada güneşe bakmak Zâtı ilahinin künhünü düşünmemeniz uyarısıdır.

 5. BEKİR ABİ S.ALEYKÜM. ABİ BENİM, SIK SIK RÜYAMDA CİNNER GELİYOR.ONLARLA CEHRİ ZİKİR YAPARAK VURURARAK, TEKMELEYEREK KAVGA EDİYORUM.FAKAT ONLARI NET OLARAK GÖREMİYORUM.GENELLİKLE BEN KAZANIYORUM, İÇİME KAHRAMANLIK HİSLERİ DOLUYOR, FAKAT KORKARAK UYANIYORUM.UYANDIĞIMDADA BAYAĞI SÜRE TEDİRGİNLİĞİM SÜRÜYOR

  1. Aleykümselam sayın Erdal Hoca. Cehennem kafirler için rahmettir sözü yanlıştır. Zira Allah cehennem için çok elim azap yeri olduğunu beyan etmektedir. İşte ilgili ayet, mealen:
   – O ki(kâfirler), en büyük ateşe girecektir. (A’lâ-12)
   – Sonra orada ne ölecek, ne de hayat bulacaktır. (A’lâ-12)
   Kafirler kıyamette ve cehennemde her an ölümü temenni edecekler ve toprak olmak isteyeceklerdir. İşte ayet, mealen:
   ” Biz sizi yakın bir azap ile uyardık. O gün kişi ellerinin ne takdim ettiğine bakacak ve kâfir diyecek ki: “Ah keşke ne olaydı, ben bir toprak olaydım.” (Nebe-40)

   RÜYANIN YORUMU:
   Rüyada cin çarpması faizle uğraşmağa delalet eder.
   Ancak kabus şeklinde cinlerle uğraşmak ise, bilmeden işlenen gizli şirke düşmeye delalet eder. Cinlerle mücadele etmek ve kazanmak ise, uyanıkken onları çok hatırlamaktan hasıl olur.

  2. O mevzu size göre öyledir bize göre böyledir.
   Allah’ın ilminde olmak bizim var olmamızı gerektirmez. Çünkü Allah ezelidir ilmide ezelidir. Bizler mahlukuz. Eğer bizim de ezeli olarak var olduğumuz iddia edilirse bu şirktir.
   Bizler ruh olarak yaratılmadan önce mutlak yoklukta idik. O zaman biz cehennem azabından daha büyük bir azapta mıydık.? Evet derseniz niçin o azabı hatırlamıyoruz? Unutturuldu derseniz unutlan azap sonsuz sayılmaz. Sonlu olan da sonsuz olanla kıyaslanamaz.

  3. İlimi ezelide var olan bizler değil Allah’ın ilmidir. Allah ile beraber başka varlıkların ezeli olmasını kabul etmek şirktir.
   İmamı Rabbani hazretleri şöyle buyurmaktadır:
   İnsan ADEMdir. Adem ise, mutlak yokluktur. Allah bu alemi his ve hayal mertebesinde yarattı. İnsan ve eşya mecazi varlıklardır. Hakiki varlık sadece hazreti Allah’tır. Eşya ve insan ezelde hiç yokken Allah “kün” emri ilahisi ile bu zılleri yarattı.
   Birisi Peygamberimizin “Ezelde Allah ile beraber hiç kimse yoktu” hadisini okuyunca Hazreti Ali, “Şu an da dahi öyledir” buyurdular.

 6. BEKİR ABİ SELAM ALEYKÜM. DARANDEYE İNTİSAPLI DEMİRCİ OSMAN GÜNDÜZ AMCA VARDI, RAHMETLİK OLDU. BENİ ÇOK SEVERDİ. RÜYAMDA BİZE GELMİŞ,SİNEK KAYDI TRAŞLI. SORUYORUM “OSMAN AMCA NİYE SAKLINI KESTİN.?” O DA “ÖYLE GEREKTİ” DİYE KISA CEVAP VERDİ.SONRA BİZİM EVDE KÜÇÜK ODAYA GEÇİP, YATTI. “GECE TEECCÜDE KALKACAM ERKEN YATAYIM” DEDİ.

  1. Aleykümselam sayın Erdal Hoca. Peygamberimiz(s.a.v.): “Cennette cennetlik erkekler sakalsız ve bıyıksız olacaklardır. Harun nebi hariç” buyurdular.
   Sizin Osman amcanızın da sakalsız olması onun cennete olduğuna delildir. Ve ayrıca Peygamberler kabirlerinde namaz kılarlar hadisine istinaden alimler ve veliler de kabirlerinde namaz kılarlar. Osman amcada o velilerden olsa gerektir.

Bir cevap yazın