İletişim

Aşağıdaki formu kullanarak bizimle iletişim kurabilirsiniz. Göndereceğiniz iletiler uygun görülürse bu sayfada yayınlanmaktadır.

IslamDergisi.Com

DIKKAT: Sitemize ya da yazarlarımıza hakaret veya küfür eden ve yazarlarımızı tehdit eden şahısların IP adresleri ve giriş saatleri sistemimiz tarafından kaydedilmektedir. Avukatımız aracılığıyla bu kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. Yorum göndermeden önce nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkat! Yorum yazmadan önce aşağıdaki uyarıyı okuyunuz:
5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 125 Hakaret (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.
(2) Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi halinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur.

Türk Ceza Kanununun yukarıda belirtilen maddelerine göre, sitemiz veya yazarlarımızın onur, şeref ve saygınlığını zedelemeye yönelik mesajlar gönderenler hakkında  gerekli yasal haklarımızı kullanacağımızı önceden bildiririz. Yorum yazarken nezaket kurallarına dikkat ediniz.

“İletişim” üzerine 919 yorum.

 1. Bir kimse: “Şöyle yaparsam kâfir olayım” yahut “Yahudi, Hıristiyan olayım”, yahut “Allah’ın kulu, Peygamberim ümmeti olmayayım” demiş olsa, onun inancına ve maksadına bakılır. Eğer bu sözü yemin maksadı ile sözünü sadece kuvvetlendirmek için söylemişse, bu bir yemin olur. Yeminini bozunca (hanis olunca), üzerine keffaret gerekir. Fakat söylediği o sözle kâfir olacağına inanarak söylemişse, bu yemin olmaz. Ancak tevbe ve istiğfar etmesi ve böylece hem imanını, hem de evli ise nikâhını yenilemesi gerekir. Yeminini bozsun (hanis olsun), olmasın fark etmez. Dine ve imana sövmek de bu hükümdedir. İmanın ve nikâhın yenilenmesi icab eder.
  Peki hocam böyle sözleri dilimizle söylemsek sadece aklımızdan geçirsek dilimizle telafuz etmediğimiz için hükümleri bizde midir?Yemin olsa da olmasa da hükmü bizde midir?

  1. Aklına gelmesi küfür olmaz. Ama öyle şeyleri aklından kabul eder de dilinden söylemezsen küfür olur ama yemin olmaz.
   O sebeple imanını ve evli isen nikahını yenilemen gerekir.

 2. Merhabalar.Hanefi mezhepli biri olarak söylüyorum.Yemin İçin illa dilimizle söylememiz gerekiyor.
  Eğer hiç ses çıkmasa,ağzımız açılmasa,sadece dilimiz oynasa ve hiç ses çıkmasa bu yemin sayılır mı?

  1. Merhaba.
   Yemin için kullanılan lafızları dilinizle söylemedikçe yemin olmaz.

 3. MERHABA. NAKŞİBENDİ TARİKATI VE MÜRŞİTLER SİLSİLESİ İSİMLİ SİTENİZDE YAYINLANAN NAKŞİBENDİYE SİLSİLE-İ ALİYYE-İ İSHAKİYE İSİMLİ BİR TARİKAT YAYINLANMIŞ. BURADAKİ SİLSİLENİN İSMİ İSHAKİYE OLDUĞU GİBİ EN SONDAKİ 38. SIRADA İSHAK EL BEDEVİ KÜNYESİNİ KULLANAN KİŞİ ŞEYH DEĞİLDİR. KENDİNİ ŞEYH DİYE TANITIP MİLLETİ DOLANDIRMAKTADIR. MİLLETEDE BURADAKİ SİLSİLEYİ GÖSTEREREK KANDIRMAKTADIR. BU SİLSİLEYİ BURADAN SİLMENİZİ RİCA EDİYORUM. SİZİN SİTENİZİN DIŞINDA BAŞKA YERDE BÖYLE BİR SİLSİLE YOKTUR. 38. SIRADA ŞEYH ATİLLA DEDİĞİ KİŞİ OĞLUDUR. VE TRAFİK KAZASINDA VEFAT ETMİŞTİR. ODA ŞEYH DEĞİLDİR. SİLSİLENİN İSMİNİDE KENDİ İSMİNİ KULLANARAK ALİYYEYİ İSHAKİYE YAPMIŞTIR. DAHA FAZLA KİŞİYİ KANDIRMAMASI İÇİN LÜTFEN BU SİLSİLEYİ BURADAN KALDIRINIZ.

  1. Merve hanım madem öyle iddia ediyorsunuz iddialarınızı doğrulayacak bir kanıt gösterirseniz onu oradan kaldırırız.

 4. Selamünaleyküm, sitemizi yeni keşfettim ve çok beğendim tasavvufla ilgili yazınızı okudum yanlış anlamazsanız bu site hangi cemmate bağlı menzile çok yakın buldum ama böyle bi sitesi yok diye biliyorum bu arada ben de menzilliyim:)

  1. Aleykümselam Elif hanım.
   Site olarak herhangi bir cemaatin veya tarikatın sitesi değiliz. Allah sadatlardan razı olsun. Rabbim bize onları sevdirdi ve onların yolunda hizmet nasib etti. İltifatlarınız için teşekkürler.

 5. Selamun aleykum hocam.
  Allah cc sizden ve aile efratinizdan razi olsun..
  Buyuklerin duasi bereketi uzerinize olsun.. paylasimlariniz sayesinde aklimizdaki soru isaretlerine cevap oldunuz.. oyle paylasimlariniz var ki biz onlarin sorusunu kendimizde daha bulamamisken siz cevap olmussunuz.. sizi tanimayi o kadar cok isterdim ama hakkinizda hic bisey bilmiyoruz.. ozelden ulasabilecegim bi yer bulamadigim icin buradan yaziyorum kusuruma bakmayin..
  Hocam yillardir aklimda ve benim kimseye sormak nasib olmadigi bi soru var kendimde..tovbemden once o kadar yanlis bi hayat icerisindeydim ki anlatilmasi cook zor ve yanlis.. ama o kadar insanin hakki varki uzerimde bunlara ulasmam imkansiz gibi yerini yurdunu bilmem artik.. ismini dahi hatirlamadigim bi cok insan.. nasil yaparim ne yaparim ne yapmaliyim hic bilmiyorum..
  Allah cc nasib etti sadatin kapisina geldik. Geldik ama her gun zannettigimizdende dahada kirli oldugumuzu himmetleriyle goruyoruz.. surekli aklima takiliyor .
  Sizden rica ediyorum hocam artisi eksisiyle beni bu konuda aydinlatin.. hocam birde bundan 2 yada 3 yil once bi aksam namazindan sonra rabitayla yatsiyi beklerken uyuyami kaldim uyanikmiydim onu hala anlamis degilim fakat tam bulundugum konumda rabitaya oturdugum yerde kucuk bi av kopegi gordum sari ve beyaz renkli kuyruk sallayip etrafi kokluyodu onumde sadece bir kez yasadim bunu sonra rabitadan ciktim..bu yasadigim neydi bilmiyorum hocam bunuda sormadim kimseye.. bildiklerinizden istifade etmek isterim
  Allah cc sizleride bizleride dunya ve ahiret sadatlarla beraber eylesin.. dualariniza talibiz hocam hizmetleriniz daim olsun hayirla kalin Rabbime emanet olun

  1. Aleykümselam kardeşim. Allahın rahmet ve bereketi üzerinize olsun. Bizi merak etmişsiniz. Biz sıradan müslümanlardan biriyiz elhamdülillah. Küfrün ağır bastığı insanların İslamdan uzaklaştığı bir zamanda kurtuluşu İslamda bulan ve o kurtuluşa insanları çağırmaya çalışan bir kimseyiz.
   Şu da özel hesabımdır:
   https://www.facebook.com/vatan.sevgisi.7
   Allahu teala size sadatların kapısını nasip etmiş ne mutlu size.
   Üzerinde kul hakkı olanlardan yerini bildiklerin varsa onlarla doğrudan veya mektupla sosyal medyadan mesajla telefonla arayarak helalleş.
   Kendilerini bulma imkanın olmayan kimselerin gıyabına sadakalar ver dualar et bu şekilde haklarını ödemiş olursun.
   Rabıtanızda gördüğünüz köpek nefsi emmaredir. İnsanların nefisleri mutmainne olmadan önce kötlüğü emreder ve rüyalarda veya rabıtada hayvan şeklinde gözükür. Nefsi emmare Müslüman olduktan sonra insan şeklinde olur ve artık insana hep iyiliği hatırlatır.
   Rabbim yar ve yardımcınız olsun Allaha emanet olunuz.

 6. Allah c.c sizden dünya ahiret razı olsun ınşaAllah bir maruzatımız olacak hakkınızı helal ediniz. kopyala yapıştıra engel koymuşsunuz. Kendinize göre bir sebebi mutlaka vardır lakin bilgi paylaşıldığında başkalarının istifadesine sunulduğunda zekatı verilmiş olur ınşaAllah.

  1. Allahu teala sizden de razı olsun kardeşim.
   Daha önce engel yoktu lakin bazı art niyetli kimseler aleyhimize durum çıkarmaya çalıştılar bizde o sebeple engel koyduk.
   Sitemizin veya tavsiye ettiğiniz yazımızın linkini sayfanızda paylaşırsanız aynı hizmeti yapmış olursunuz inşaallah.

 7. Bi konu bakarken bu dergi sayfasinda aradığımı buldum. Lakin sizi tanimak istiyorum.okumak istifade etmek istiyorum. Bu dergi nedir kimlerdendir yani yazarları fakihleri kimlerdir?
  Ben de ayni konudan muzdaribim simdi gördüm ben de bu soruyu sormuştum

  1. Kardeşim niye muzdarib oluyorsunuz? Biz Kuran ve Sünnete ters bir şey mi yazıyoruz? Kimseden para toplamadık Allah’tan başka kimseden bir yardım beklemedik. Kimseyi Ehli sünnetten uzaklaştırıp sapık suudi arabistanın mezhebi vehhabi veya sapık irancı şia yapmaya çalışmadık.
   Bizim fakihlerimiz İmamı Azam Ebu Hanife ve onun halifeleridir. Zamanenin bozuk zihniyetli sözde ilahiyatçı fakihleri değildir.
   Biz bu linkteyiz.
   https://islamdergisi.com/genel/abdullah-bekir-kimdir/

  2. Selamun aleykum dergiye abone olmak isterim nerden abone oluyoruz bide ucreti nedir

 8. İyi günler İSLAM DERGİSİ ekibi, ben Hamdiye Etlan. Sizlere Van’dan ulaşıyorum. Sizlerle paylaşmak istediğim fikir içerikli yazılarım var. Fakat onları size nasıl ulaştırabileceğimi bilmiyorum. Bana bu konuda yardımcı olursanız size minnettar kalacağım. Bana bu e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

  1. Buraya gönderebilirsiniz. Yayın ilkelerimize uygun bulunursa yayınlarız.

 9. İlginç bir site. Künyesi yok? Yazarları, sorumlu müdürleri, editörleri, yayın yönetmeni ismi olmayan bir siteye nasıl güvenilecek?

  1. Siz de ilginçsiniz Vatandaşın Biri künyeli A.D.
   Adınız soyadınız başka ama burada kendinizi vatandaşın biri diye tanıtıyor, sonrada kendi yaptığınız şeyin aynısıyla başkalarını kınıyorsunuz!!!
   Sizin gibi bir bayana yakışıyor mu kınama?!
   Künyemizin olmadığını söylüyorsunuz görme özrünüz mü var, yoksa okuma özrünüz mü var? Sitemizin ismi İslam Dergisi’dir. Türkiye geneline, Asya ülkeleri, Avrupa ülkeleri ve Amerika kıtasında milyonlara hitap etmektedir.

   Yazarları ve sorumlu müdürleri editörleri yayın yönetmeni sapık vehhabi, mealci, dinde reformcu, selefiyeci veya harici olanlara güveniyorsunuz amma velakin Ehli Sünneti savunan ve ehli sünnete aykırı bir satır bile yazısı bulunmayan İslam Dergisine güvenmiyorsunuz?
   Ziya Paşa der ki; “Ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz”.
   Bizi anlamak isteyen ismimizi cismimiz aramamlı, eserimize bakmalı diye düşünüyoruz…
   Peygamberimiz (aleyhissalatü veselam) buyurdu ki: “El-mer’ü mea men ahabbe” (Kişi sevdiği ile beraberdir).

  1. Aleykümselam.
   Atanıp gitmemek kul hakkı değil kendi hakkındır.

 10. Yanlışınız var. Biz Feridüddin Attar hazretlerine yanlış bir atıfta bulunmadık.

Bir cevap yazın