İletişim

Aşağıdaki formu kullanarak bizimle iletişim kurabilirsiniz. Göndereceğiniz iletiler uygun görülürse bu sayfada yayınlanmaktadır.

IslamDergisi.Com

DIKKAT: Sitemize ya da yazarlarımıza hakaret veya küfür eden ve yazarlarımızı tehdit eden şahısların IP adresleri ve giriş saatleri sistemimiz tarafından kaydedilmektedir. Avukatımız aracılığıyla bu kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. Yorum göndermeden önce nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkat! Yorum yazmadan önce aşağıdaki uyarıyı okuyunuz:
5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 125 Hakaret (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.
(2) Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi halinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur.

Türk Ceza Kanununun yukarıda belirtilen maddelerine göre, sitemiz veya yazarlarımızın onur, şeref ve saygınlığını zedelemeye yönelik mesajlar gönderenler hakkında  gerekli yasal haklarımızı kullanacağımızı önceden bildiririz. Yorum yazarken nezaket kurallarına dikkat ediniz.

“İletişim” üzerine 867 yorum.

 1. Selamun aleyküm. Bende hep olmasa da idrar damlama oluyor. Mesela az bir sızıntı oldu diyelim. 1) Bundan sonra abdest alıp namaz kıldıktan sonra Kuran okuyabilir miyim mescidde? Ve vakti giren diğer namazı da kılabilir miyim?
  2) Sızıntı olduktan sonra abdestimi alıp okulda namazımı kılabilir miyim? Çünkü botu çıkarıp giymek çok zahmetli oluyor.
  Allah razı olsun.

  1. Aleykümselam.
   1- O idrar damlama abdest bozduktan sonra her insanda olur. Küçük Abdestini oturarak boz..
   Akabinde öksür. Üç kez idrar organını sol elinle sağ.
   Pamuktan fitil yap ve idrar çıkış yerine yerleştir.
   40 adım yürü ve pamuğu at. Ondan sonra abdestini alabilirsin.
   2- Botun altında idrar ve necaset bulaşığı olmadığından eminsen onu çıkarmadan namaz kılabilirsin. Ama botla mescide girilmez.

 2. 1) Selamun aleyküm. Arkadaş bana sigara uzattı içmeyecektim çünkü tiryaki değildim ve içerken de şakasına içmesem ayıp olur dedim. Tövbe etmem lazım mıdır bu hareketimden dolayı?
  2) İlkokuldayken din dersinde at eti yemenin haram olduğu aklımda kalmış. Şimdi de at eti yemek haram dedim içimden. Ama sonradan öğrendim mi tenzihen mekruh imiş. Haram diyen alimler de var. Benim imani bir tehlikem oldu mu peki?

  1. 1- Kötü şeyi içmesen niçin ayıp olacakmış? “İçmesem ayıp olur” dediğin için istiğfar etmelisin.
   2- İmani bir tehlike olmaz öyle dediğin için.

 3. Selamun aleyküm. Önceki sorum yanlış oldu. Arkadaşla muhabbet ederken şöyle dedim: Memelekette namazı aksatıyorum, pek önem vermiyorum dedim. Sonrasında tembellik ediyorum yani dedim. Amacım da bunu demekti aslında. Şimdi içime bir kurt düştü. Tehlikeli bir şey mi dedim? Allah razı olsun.

 4. Selamun aleyküm. Arkadaşla muhabbet ederken namazı bazen aksatıyorum anlamında önem vermiyorum dedim. Sonradan içime bir kurt düştü. Tehlikeli bir şey mi dedim?

  1. Aleykümselam.
   Namaza önem vermemek küfürdür. Ama sen sehven “namazı vaktinde kılmayı bazen aksatıyorum” diyeceğin yerde “namaza önem vermiyorum” demişsin ki bu küfür olmaz hata olur.
   Öyle durumda hemen akabinde “estağfirullâh” deyiniz.

 5. içinde helal yoldan kazanç sağlayan firmaların yanısıra bar banka gibi kuruluşlarında olduğu plazada güvenlik görevlisi olarak çalışmak caiz midir

 6. Selamün aleyküm, Hocam ehlisünnet vel cemeat hassasiyetiniz ve hizmetleriniz için teşekkür ederiz rabbim ihlasınızı hizmetinizi arttırsın.Amin. Sitenizdeki yazıları wordl olarak kopyalayıp okumak amaçlı yazıcıdan çıkış almak istiyorum.Fakat kopyalayamıyorum.Ne yapabilirim.Selamün aleyküm.

  1. Aleykümselam kardeşim.
   İltifatlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim Allahu teala sizlerden razı olsun.
   Facebook hesabınız varsa linkinizi gönderin han yazıyı kopyalamak istiyorsanız onu oradan siz gönderelim.

  2. İnternet kullandığınıza göre yeni bir facebook hesabı açabilirsiniz. Zor değil.Arkadaşlarınızdan yardım alabilirsiniz.

 7. Ben depresyondayım üniversite okuyorum. Ders çalışma isteği son 1 haftadır hiç yok neredeyse. Derse odaklanamıyorum. Hayattan zevk alamıyorum. Zaman zaman kendimi değersiz hissediyorum, davranışlarım kendime yapmacık geliyor ve geçmişteki sinirlendiğim olaylar önüme geliyor kafamdan atmakta zorlanıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz? Psikolog yardımcı olabilir mi bana?
  Teşekkürler şimdiden.

  1. Geçmiş olsun Allahu Teala şifa bahşetsin.
   Bir psikiyatre gitmenizi tavsiye ederim.
   Bu arada her sabah şu sureleri okumadan önce bir kez inanarak ve anlamını bilerek amentüyü okumanızı daha sonra 7 kez ayetel kürsiyi, 7 kez kureyş suresini 7 kez ihlası, 7 kez felak ve nas surelerini okumanızı ve her akşam 33 kez inşirah suresini okumanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın