İletişim

Aşağıdaki formu kullanarak bizimle iletişim kurabilirsiniz. Göndereceğiniz iletiler uygun görülürse bu sayfada yayınlanmaktadır.

IslamDergisi.Com

(Visited 4.634 times, 7 visits today)
DIKKAT: Sitemize ya da yazarlarımıza hakaret veya küfür eden ve yazarlarımızı tehdit eden şahısların IP adresleri ve giriş saatleri sistemimiz tarafından kaydedilmektedir. Avukatımız aracılığıyla bu kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. Yorum göndermeden önce nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkat! Yorum yazmadan önce aşağıdaki uyarıyı okuyunuz:
5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 125 Hakaret (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.
(2) Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi halinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur.

Türk Ceza Kanununun yukarıda belirtilen maddelerine göre, sitemiz veya yazarlarımızın onur, şeref ve saygınlığını zedelemeye yönelik mesajlar gönderenler hakkında  gerekli yasal haklarımızı kullanacağımızı önceden bildiririz. Yorum yazarken nezaket kurallarına dikkat ediniz.

“İletişim” üzerine 940 yorum.

 1. Yakında askere gideceğim,askerde tek başıma nasıl hatme-i hacegan yapmam lazım.Öneri ve tavsiyeniz varsa tecrübelerinizi arz ederim.
  Şimdide Allah c.c razı olsun.

  1. Öncelikle farz namazları kılmak ve ramazan orucunu tutabilme gayretinde olmalısın.
   Askerde Hatme-i Hacegan yapmaya yer, zaman ve fırsatın olursa yaparsın. Yoksa terk etmenden dolayı bir günaha girmezsin. Önemli olan niyetindir. Hatme yapmak niyetinde olduğun sürece yapamasan bile sevabını alırsın.

  1. dintahripcileri.com

   28 Haziran 2017 

   NURETTİN YILDIZ’DAN HZ. EBUBEKİR (R.A.) İÇİN YAKIŞIKSIZ İFADELER
   ( İfadelerin yer aldığı video arşivimizde mevcuttur, isteyenler sayfa yönetimine mesaj atabilir.
   Nurettin Yıldız ve ekibi söylediklerinin arkasında duramadıkları, bu edep dışı ifadelere verecek cevapları olmadıkları için videoları şikayetle yayından kaldırtıyor, bu nedenle paylaşamıyoruz.)
   Nurettin Yıldız konferansında şunları söylemiştir:
   “Mal hırsı ve şehvet tehlikesinden hiç kimsenin garantisi yoktur. Ebûbekir bile olsa… Bir hurma fidanı için ağzını bozmuştur. Bir kere o hurma dikilen araziye para vermemişsin, kelepir gelmiş sana… Yani o hurma olmasa acından ölecekmiş gibi bir fidan için ağzını bozmuştur.
   Bundan ders alacağız ağzımızı bozmamaya çalışacağız, kazara böyle bir ayak kayması, dil kayması olursa aynı azimle devam edeceğiz…”
   Bu iftiralara verilecek cevap nedir?
   Seyyidinâ Ebûbekir (r.a.)’den elbette bütün Müslümanlar ders almalıdır. Müslümanlık dersi, insanlık dersi, fazilet dersi…
   Sünni kaynaklarda bulamadığımız hâdisenin anlatıldığı ve satır aralarında zerk edilen bu ve bunun gibi zehirleri görünce konferansın diğer kısımlarındaki medih dolu ifadelerin amacı daha iyi anlaşılmaktadır. Hata meselesine gelirsek:
   Peygamber (s.a.v.) Efendimiz “Hepiniz hata edicilersiniz” buyurup kimseyi istisnâ etmediği için İslâm âlimleri, bu kapsama Hz. Ebûbekir (r.a.)’in de girdiğini beyân etmişlerdir. Şöyle ki İbn-i Abbas (r.a.)’in rivayet ettiği uzun bir hadîs-i şerîfte bir gün huzur-u Resûlullâh (s.a.v.)’de birisi rüyasını anlatır. Hz. Ebûbekir (r.a.) Efendimiz “Yâ Resûlallâh müsaade buyurursanız rüyayı ben tâbir edeyim.” der. Rüyâ tabirini yaptıktan sonra Peygamberimiz (s.a.v.): “Yâ Ebûbekir, bir kısmında isabet ettin bir kısmında hata ettin.” buyurur. (Buhârî, Tabir, 11, 47; Müslim, Rüya, 17)
   Âlimler, “Hepiniz hata edicilersiniz” hadîsinde istisnâ olmadığı için Hz. Ebûbekir (r.a.)’in hatası da budur demişlerdir, çünkü ancak peygamberler ismet sıfatına sahiptirler. Hz. Ebûbekir (r.a.)’in bunun ötesinde bir hatasından bahsetmek, kendisi hakkındaki âyet ve hâdislere muhalefet anlamı taşır.
   Peygamberlik hâriç her hususta Nebî (s.a.v.)’e vâris olan, “Allâh tarafından bana feyz olarak her ne verildi ise, ben onu (tamâmen) Ebû Bekir’in kalbine boşalttım” buyurulan bir zâtta hâşâ mal hırsından yâhut menfî mânâda şehvetten söz etmek dolaylı yoldan Hz. Peygamber (s.a.v.) Efendimiz’i yalanlamaktır. Çünkü Resûlullâh (s.a.v.) Efendimiz:
   “Allâh (c.c.) için 360 adet güzel ahlâk vardır. Ehl-i tevhid olduğu halde kim bunlardan birine sahip olursa, er-geç Cennet’e götürür.”buyurmuştur. Bunun üzerine Hz. Ebû Bekir (r.a.):
   – “Bu ahlâklardan birisi olsun bende var mıdır?” deyince Resûl-i Ekrem (s.a.v.) Efendimiz: “Yâ Ebâ Bekir! Umarım Allâh’dan Onların hepsi sende vardır…” buyurmuşlardır.
   Bu ahlak şubelerine sahip olmak elbette bunların zıddı olan mal sevgisi, şehvet tehlikesi gibi bayağı ahlâktan kurtulmuş olmayı gerektirir.
   Tarihte bu tip ifadeleri ve Ashâb’a karşı böyle eleştirel bir yaklaşımı ancak müsteşrikler sergilemeye cesaret edebilmişlerdir.
   Seyyidinâ Ebûbekir (r.a.)’in fazileti Kur’an ve sünnetle sabit olup, bu zâtı diline dolamanın hükmü fıkıh ve akaid kitaplarında yazılıdır.

   (Hakk Dinin Batıl Yorumlarına Cevaplar, s. 183-184)

 2. sssitenizin beğendiğim sayfalarını kopyalamak istedim olmadı, pdf ile almak istedim olmadı. Bu engellemenin sebebi nedir? bazı önemli bulduğum yazıları internetin olmadığı zamanda çevirimdışı okumak istiyorum. niye bu engelleme?

  1. Yazılarımızın veya sitemizin web adresimizi kopyalayabilir, paylaşabilirsiniz.

 3. Ben insanı kafir yapacağını bilmeden yıldız falına baktım birkaç kaç kez ve yazılanlara maalesef inandım.Sonradan bunun insanın imanını götüreceğini öğrendim.Tevbe ettim ancak içim hiç rahat değil aklıma nasıl doğru çıktı gibi sorular geliyor.Sanki dışarıdan kendimi mümin içimden müşrikmişim gibi hissediyorum.Yani kendimi münafık hissediyorum.
  Ben bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

  1. İnsanız hepimiz hata yapabiliriz. Önemli olan hatada ısrar etmemektir. Tövbe ettikten sonra şeytan rahatsız olur bundan dolayı tövbe eden kimseye aşırı vesvese verir. Tövbeden sonra vesvese geliyorsa içine korkma. Zira bu durum tövbenin kabul olduğuna işarettir.

Bir cevap yazın