İslam Dergisi Kimin?

RavzaRahmân ve Rahîm Allâh’ın ismi ile

İslam Dergisi; İslamı para kazanma vesilesi yapanların dergisi değildir. İslam Dergisi; şu yolun bu yolun falanca cemaatin dergisi de değildir.
İslam Dergisi; bir Ehl-i Sünnet Ve’l-Cemaat Yolu Dergisidir.

Dünya hayatı, her insan için bir daha asla ele geçmeyecek bir fırsattır. En akıllı kimse ise, Rabbinin rızasını kazanarak, bu fırsatı değerlendiren insandır.

Gerek günümüzde ve gerekse geçmişte olsun her devirde ve zamanda yanlış inançlar ve doğru inançlar varolmuştur. Allah’ın Rasulu Muhammed sallallahu aleyhi ve sellemden bu güne dek, yanlış inançlar karşısında  büyük mücadeleler veren, pek çok büyük alim veliler bulunmuştur.  Bu uğurda gerektiğinde  mallarını ve canlarını vermekten asla geri durmamışlardır.

Çağımızda teknolojinin gelişmesi ile iletişim ışık hızı ile yayılmaktadır. Bu sebeple internet sitelerinde İslam adına o kadar çok yorum yapıp yazı yazan siteler çoğalmıştır ki, bunların içinden sapık ve küfür içeren siteler azımsanmayacak kadar çoktur.

İslam Dergisi, sapık Mezhepsizlere, Dinde Reformculara, Dinler Arası Diyalogculara, Reenkarnasyonculara, Burç ve Falcılıkla uğraşan sahtekarlara, Cincilere, Servet hırsızı sahte şeyhlere ve şeyhlere tapan cahil tasavvufçulara karşı Allah için Ehli Sünnet Velcemaat yolunda mücadele veren bir dergidir. 

Peygamber (s.a.v.)  Efendimizin ahirette kurtulacaklarını haber verdiği kimseler, sadece  Ehli Sünnet vel Cemaat Yolu’nda olanlardır. Bu yol Kur’an’ı ve Hadisi şerifleri en doğru ve en isabetli yorumlayan dört büyük mezhebin imamlarının yoludur.

Dergimizin misyonuasla maddi bir çıkar elde etmek olmamış ve sırf Allah rızası için Müslümanların İslamiyeti doğru öğrenmelerine ve İslamiyetin doğru öğrenilmesine engel olmak isteyen kimselere karşı mücadele vermek olmuştur ve inşallah hep öyle olacaktır. 
Allahu Tealaya sonsuz şükürler olsun ki, 2011 yılında kurulan dergimiz bu gün 2016 yılı itibari ile milyonlara hitap etmektedir. Dergimizi takib eden ve etmeyen tüm din kardeşlerimize Allahu Tealadan sırat-ı mustakîm üzere kalmalarını temenni eder, teşekkürlerimizi  arz ederiz, vesselam.
Site Yönetimi

Loading

2.696 - 1
DİKKAT: Hakaret, küfür, tehdit içeren mesajlarla ilgili gerekli yasal işlemler yapılır. Tüm gönderilerde IP adresleri ve gönderim tarihi sistem tarafından kaydedilmektedir. Soru veya mesaj göndermeden önce nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Aşağıdaki formu doldururken isim kısmında takma ad veya rumuz kullanabilirsiniz. İnternet sitesi kısmını boş bırakınız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir. Eposta adresiniz yayımlanmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


“İslam Dergisi Kimin?” üzerine 22 yorum.

 1. Hocam Selamın Aleyküm, ben Ramazan ayında karşı cinsle ilgili bazı hayaller kurmuştum isteyerek. Ama tam olarak cinsel değil mesela bir sevgilimin olması, sarılma vb. gibi ama yine de zevk verici. Çok pişman oldum, tövbe ettim ama içim rahatlayamıyor. Haftalardır sadece bunu düşünüyorum, gündelik hayatıma devam etmekte çok zorlanıyorum. Bir de bir internet sitesinde zina yapanın ”Yüzünün nuru gider. Yüzünden nerdeyse anlaşılacak hale gelir. Allah’ın verdiği o güzellik ve nur artık görünmez olur,” diye bir yazı okudum. Allah da beni böyle cezalandırdı ve güzelliğimi kaybettim diye sürekli düşünüyorum ve çok ağır depresyon yaşıyorum, bazen sinir atakları geçirip kendime zarar veriyorum. Ben bu halde ne yapmalıyım? Gerçekten zina fiziki görünüşü etkiler mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim hocam, teşekkürler.

  1. Aleykümselam Hande.
   Zina iki kişinin cinsel dokunuşu ve ilişkisiyle olur. Oysaki sizde öyle bir şey olmamış yalnızca düşünce olarak o hali yaşamışsınız bu ise zina olmaz şehevi düşünce olur. O düşünce sırasında inzal yani boşalma olduysa bile yine zina olmaz ama orucun bozulur bir gün kaza edersin.
   Zina edenlere gelince gerçekten de Allah onların İslami nurunu alır zinanın çirkinliği yüzlerine yansır.

  2. Hocam bir başka sitede de şehevi şeyler düşünenlerin Allah nurunu alır gibi bir şey okumuştum. Böyle bir şey var mıdır? Yoksa ben mi çok takıntı ediyorum. Özellikle ramazan ayında olmuş olması çok ağır üzüntü veriyor.

  3. Allah kafirlerden nurunu alır. Günah işleyenlerden ise nurunu eksiltir.

  4. Peki hocam ben şimdi ne yapmalıyım? Zaten takıntı hastası bir insanım ve OKB teşhisiyle ilaç kullanıyorum. Ben ramazanda böyle şeyler düşündüm o yüzden Allah beni çirkinleştirecek, insanlara itici gösterecek diye devamlı ağlıyorum, psikolojim hiç iyi değil. Bana ne önerirsiniz?

  5. Kötü şeyler düşünen bir kimse o kötülükleri yapmadığı sürece kötülük işlemiş olmaz. Kötülük yapmayınca da o kimse çirkinleşmez. Kafana her şeyi takma ilaçların varsa ilaçlarını kullan. Allah sağlık afiyet versin üzülme inşaallah her şey daha iyi olacak.

 2. Selamün aleyküm benim bir sorum vardı televizyon izlemek günah mı? Vakit israfı olmayacak şekilde izlesek o da mı günah oluyor bide yabancı yerli dizi fark eder mi?
  Televizyon izlemek günah mı? Vakit israfı olmayacak şekilde izlesek o da mı günah yerli yabancı fark eder mi?

  1. Aleykümselam.
   Televizyon izlemenin günah olup olmayacağı seyredeceğin şeye bağlıdır.
   Seyredeceğin şey bilgilendirici olmalı ahlak dışı olmamalı.

 3. Slm alkm

  Bilgilerin kaynağı nedir? Hangi kaynaklardan yararlanılmıştır? Gerek Hadislerin kaynakları gerekse diğer ilmi konuların kaynakları. Bunun hakkında ufak bir bilgi alabilir miyiz?

  1. Aleykümselam.
   Yazılarımızı okuduysanız bilgilerimizin kaynakları yazılarımızın altında yazılıdır.
   Akaidde kaynağımız İmamı Maturidi hazretleridir.
   Fıkıhta kaynaklarımız ise Ömer Nasuhi Bilmen Hocanın İlmihali, Sadeti Ebediye ve İbrahim Halebi Hazretlerinin Mültekasıdır.

 4. selam aleyküm hocam,

  Ben xx yasinda sanal ortamda erkeklerle konusup sevgili muhattap oldum, baska bir bayanin resimleriyle kandirip sevgili olduk, ve oradaki bazilari ayrildigim icin o sanal ortamdan haklarini helal etmedigini soylediler; ben xx yasinda cahildim kul hakkina girdim ama onlarin yaslari 18 ile 29 yas arasidi. ben bu kul hakkindan nasil kurtulacagim ahirette bunlarla sorgulanmaktan korkuyorum tövbe etmistim ama vesveseler yine geldi.
  18 yasinda bir erkekle canli ortamda gorustum sevgili olduk, ben eglenme maksattindaydim, ayrildim 7 ay sonra helalesmek istedim hakkini helal ettigini soyledi, ahirette yine hesap sorar mi ?
  ben bu yillarin arasindaki tum yasanan seylerden pisman duydum yillarca tovbe ettim, onlar icin dua ettim, ama yine bbir vesvese geldi ve cok korkuyorum ahiret gununde hocam bana cevap verirseniz cok memnun olurum.

  1. Aleykümselam.
   İnsanları aldatmışsın ve kul hakkına girmişsin. İnsanları aldattığını biliyorsan aklın başındaymış demektir. O sebeple sorumlusun.
   Tövbe et.Bir daha yapmazsan ve ibadet edersen sevapların o yaptıklarına kefaret olur. Yoksa cehennemden kurtulamazsın.
   Ergin bir erkekle sevgili olmuşsun ayrılmışsın. Genç bir kızın nikahsız birlikteliği zinadır. Sadece zina suçuna tövbe etmelisin. O adamdan helallik almak diye bir şey olamaz. Zaten onunla birlikteliğin Allaha karşı gelmektir. Ne helalliği alacakmışsın? Yok öyle şey. O da tövbe etmeli sen de tövbe etmelisin.

  2. O zamanlar 14yaşındaydım, sanal ortamda takılırken dinimizi daha bilmiyordum, çocuk aklımla yazdım.
   Diğeri için ergenlik yaşımdı.
   O yüzden bundan nasıl kurtulacağım

  3. 14 yaşındaki bir kimse büluğa ermiştir. Kurtulmak istiyorsanız tövbe ediniz. Tövbe etmek zor değildir.

  4. Tövbe ettim, 18 yqşındayken,
   Ama hala pişmanım, geriye döne bilsem o hataları hiç yapmazdım.
   Tövbe ettikten sonra affolur mu ?

  5. Tövbe etmişsin ve çok da pişmansın.
   Eğer tövben kabul olmasaydı pişmanlığın ve üzüntünde olmazdı. Bundan sonra dikkat et.
   Çünkü şeytan boş durmaz asla.

 5. Selamun aleykum.
  Mezhepler hakkındaki yazılarınızı, habervaktim.com da okudum. Bu bilgilere her Müslümanın aşina olması lazım.
  Me’haz göstererek küçük bir broşür yapıp, etrafımdaki bir kaç kişiye vermek istiyorum.
  Tekrar selam eder, Kurban bayramınızı tebrik eder, müsbet cevabınızı beklerim.

  1. Aleykümselam İsmail Bey. Yazılarımızı kaynak göstermek kaydıyla istediğiniz kadar gerek internet ortamında ve gerekse basın olarak yayınlayabilirsiniz.
   Şimdiden Allah için yapacağınız hizmetlerde Rabbimden muaffakiyetler dilerim.

  1. Sitemizle ilgilenen din kardeşlerimize, Allahu teladan dünya ve ahiret saadetleri diliyoruz. İslam Dergisi

Bir yanıt yazın