Kuran Herkese Açıklanmamıştır

Peygamberimiz,
– “ ليس للعبادة كتفكر” (Tefekkür gibi ibadet yoktur) buyurmuştur. Kuran’da da bir çok ayette tefekkür ve tezekkür geçmektedir. Ancak insanların doğru tefekkür yapabilmesi için bir alt yapıya ihtiyaçları vardır. Bir çokları Allah’ın kudretinin büyüklüğünü nice hikmetleri ve O’nun üzerimizdeki nimetlerini düşünüp Ona hayranlıkları artacağı ve O’na minnettar kalacağı yerde Allah’ın Zatını düşünüp sapıtmaktadır.
Kimileri de meallere dayanarak “Kuran herkese açıklanmıştır” deyip “Kuran’da şu yok bu yok” deyip namazı, orucu, ve diğer ibadetleri kırpmaya ve hatta yok saymaya çalışmaktadır..
Kuran’ın tüm ayetleri herkese açıklanmış olsaydı Nahl Suresi 44. ayette Allahu teala, Rasülüne;
– “Ey Rasülüm bu Kuran’ı sana indirdik ki insanlara onu açıklayasın” diye buyurur muydu?
Kuran inzal olduğunda Ashabı Kiram açıklanması gereken ayetleri Peygamberimize soruyor o da açıklıyordu. Ashabı bizzat Peygamberimiz yetiştirmişti. Bu zamanın mealistleri ashaptan daha mı anlayışlıdır ki Rasulullahın açıklamasına gerek duymadan Kuranı anladıklarını sanıyorlar?!
Allah, Kuran’da zekatı vermeyi emretmiş onun yüzde kaç olacağını Peygamberimize bırakmıştır. Kuran’da namazı dosdoğru kılmayı emretmiş ancak tatbikini Peygamberimize bırakmıştır. Peygambersiz din isteyenler hadisleri inkar ederek şeytana kapı açmışlardır. Allah bu deccallerin şerrinden ümmeti korusun, vesselam.🤨
Bekir Abdullah… …21 Nisan Pazar 2024

Loading

40 - 1
DİKKAT: Hakaret, küfür, tehdit içeren mesajlarla ilgili gerekli yasal işlemler yapılır. Tüm gönderilerde IP adresleri ve gönderim tarihi sistem tarafından kaydedilmektedir. Soru veya mesaj göndermeden önce nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Aşağıdaki formu doldururken isim kısmında takma ad veya rumuz kullanabilirsiniz. İnternet sitesi kısmını boş bırakınız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir. Eposta adresiniz yayımlanmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bir yanıt yazın