Karabasan ve Cinlerin Musallat Olması

islam dergisi logo- 1Bekir Abdullah
11 Nisan 2016
Cinler, Kur’an’da ve sahih hadislerde varlığı belirtilen şuurlu, ateşten yaratılmış varlıklardır. Onlar da Allah’a kulluk yapmakla mükelleftir. Onların kafirlerine şeytan denilir. Onların varlığını inkar etmek küfürdür.
Cinlerin bir kimseye musallat olması veya cin sanılan bazı şeylerin fiziksel bir hastalığın belirtisi olması birkaç şeyden kaynaklanır.
Birincisi: Cinlerle alakalı esrarengiz bilgilerle uğraşanlara cinler musallat olurlar.
İkincisi: Büyücülük yapanlara ve kendisine büyü yapılanlara korku ve vesvese verirler.
Üçüncüsü: Bir tarikate intisap edenlerin itikadi hassasiyetlere riayet etmemeleri durumunda cinler o kimselere musallat olurlar. Mürşidler Allahın veli kullarıdır ve onlara Hak teala tarafından bazı tasarrufat verilir. Ancak bazı kimseler ya aşırı sevgiden dolayı veya cehaletten dolayı şeyhlerine İlahi vasıflar vererek gizli şirke girerler. Şirk içinde bulunan bir kimsenin ise yaptığı dualar makbul olmayınca cin şeytanları tarafından korkutulurlar.

Allahu teala dilemedikçe yaprak dahi kımıldayamaz ve hiç bir kimsenin ve hiç bir şeyin varlıkta kalabilmesi dahi mümkün değildir. Allahu tealanın zatının ve sıfatlarının hakikatini düşünmek şirktir. Bazı kimseler “Allah’ın eşi ve benzeri yoktur” demelerine ve öyle inanmalarına rağmen, durumun farkına varmadan akıllarına gelen ve gönüllerinde çok büyüttükleri bir görüntüyü haşa, Allah zannetmektedirler. Halbuki bu hususta akla gelen her şeyi nefyetmeli buyuruyor Şahı Nakşibendi hazretleri. O hususta, “akla gelen her şey mahluktur” buyurmaktadır ki, aslı da öyledir.
Bir mümin el-fazı küfür konularrını bilmezse küfre ve şirke düşmesi daha çok olabilir. Bunun için alttaki linkin içeriğini mutlaka okuyalım.
https://islamdergisi.com/genel/dinden-cikaran-sozler/

Bütün bu söz konusu arızalar bir kimsede yoksa ona karşın hala rahatsızlıklar devam ediyorsa, o durumda cin şeytanlarının samimi bir mümini ibadet ve zikirden alıkoymak için korkutmak istedikleri anlaşılır.
Bunlardan korunabilmek için her gün sabah ve akşam ve yatmadan önce manasını bilerek ve inanarak bir kez amentüyü okumasını en az üçer kez ayetelkürsi, kureyş, ihlas ve felak ve nas surelerini okuyarak Allah’a sığınılmasını tavsiye ederiz.
Okuyucu kimse tecvid bilmiyorsa, en kısa zamanda tecvid öğrenip de bunları tecvidli olarak okursa maksat daha çabuk hasıl olur inşâallah.

SORU: Bütün bu söylenenleri yapmama karşın yine de uykuda üzerime karabasan çöküp kımıldayamayacak ve nefes dahi alamayacak duruma gelmekteyim.. Buna karşı ne yapmam gerekir.?

CEVAP: Bu durumda karabasan denilen ucube görüntü ve sıkıntılar, vücuttaki fiziksel bir hastalığın belirtisidir. Uzman bir doktora görünmeniz ve tedavi olmanız gerekir. Bu hususta tavsiyelerimiz:
Dolu mide ile yatmamalı.
Sırt üstü yatmamalı.
Her şeye rağmen yukarıda saydığımız dualar okunup, kelime-i şahadet getirmeden yatılmamalıdır. Rabbim her türlü sıkıntılarınızdan halâs kılsın. Âmîn yâ Muîn.

(Visited 3.716 times, 1 visits today)
DIKKAT: Sitemize ya da yazarlarımıza hakaret veya küfür eden ve yazarlarımızı tehdit eden şahısların IP adresleri ve giriş saatleri sistemimiz tarafından kaydedilmektedir. Avukatımız aracılığıyla bu kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. Yorum göndermeden önce nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkat! Yorum yazmadan önce aşağıdaki uyarıyı okuyunuz:
5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 125 Hakaret (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.
(2) Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi halinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur.

Türk Ceza Kanununun yukarıda belirtilen maddelerine göre, sitemiz veya yazarlarımızın onur, şeref ve saygınlığını zedelemeye yönelik mesajlar gönderenler hakkında  gerekli yasal haklarımızı kullanacağımızı önceden bildiririz. Yorum yazarken nezaket kurallarına dikkat ediniz.

“Karabasan ve Cinlerin Musallat Olması” üzerine 6 yorum.

 1. Merhaba bana son bikac gecedir karabasan çöküyor bir gecede 3 defa geliyor uyuyamiyorum kulağıma bisey diyor ama anlamiyom belime tırnakla bastırıyor bir defasında da yan pozisyonda yattım sarıldı belime anlamıyorum ne istiyor

  1. Geç saatlerde bir yeme ve içme.
   Yatmadan 4 saat önce yeme ve içme.
   Yatmadan önce amentüyü manasını düşünerek oku ve
   “Allah’ım! Rasülün Muhammed Mustafa ile her ne gönderdin ise şeksiz şüphesiz kabul ettim ve Rab olarak Senden, Rasül olarak Rasülünden razıyım.
   Benden bilerek veya bilmeyerek küfür ve şirk çıktıysa ben onları işlediğime pişman oldum tövbe ettim.” de 3 kez ayetel kürsiyi üçer kez ihlas, felak ve nası oku ve Rabbim bana şeytanların dokunmasından Senin korumana sığınırım.” diye dua et.

 2. bana surekli karabasan olurdu. internetten uyku felcini okuyunca ona inandım olduğumda yıllarca aldırış etmedim. hatta bi ara kafamım arkasından cız diye bir ses geliyordu uzun suruyordu ve cok rhatsiz ediciydi. Bunlar gibi bir suru anım var.ama bu akşam çok daha farklıydı çok uzun surdu. Vucudum uyustu her yerim karıncalandı bi an dudaklarıma dokundum ama bana ait degil gibiydi aynı dis cekmeden once dudaklar uyusturuluyor ya onun gibiydi. Sitenize guvendigim icim yazmak istedim. Allah sizden razı olsun.

  1. Saliha hanım Karabasan ve Cinlerin Musallat Olması ile ilgili yazımızı dikkatle okursanız sorunuzun cevabını bulursunuz.

 3. Neredeyse her hafta geliyor. Tam uykudan kalkmaya calıştığımda kulağimın zarını patlatacak bir uğuldu üzerine kitlenme oluyor Nas süresini okuyorum yavas yavaş gidiyor okumayı kesince tekrar oluyor sesim cikmiyor gözüm acılmıyor ama ses hic gitmiyor iki üc kere tekrarlıyor bi bacağimı oynatabilmistim bikere ailemlede uyusam , gündüzde uyusam bu devam ediyor herhangi pskolojik sorunlarım yok ALLÂH a sükür. Musallat olmuş olabilir mi . simdiden tesekkur ederim

  1. Esra hanım geçmiş olsun Allahu teala cin şeytanlarının tasallutundan sizi ve tüm mümin ve mümineleri muhafaza kılsın. O ifrit isimli cin şeytanıdır.
   Size tavsiyem şirk ve küfürden yani, dini inancınızı yok edecek söz ve davranış ve bozuk itikattan sakınınız.
   Sırt üstü yatmayınız sağ kolunuz üzerine yatınız.
   Yemekten en az üç veya dört saat önce yeme ve içmeyi kesiniz.
   Yatmadan önce kelime-i şehadetin içeriğine inanarak şehadet getirip üç kez ayetel kürsiyi, ihlası, felak ve nas surelerini üçer kez okuyup “cin şeytanlarının şerrinden Allaha sığınıyorum” deyip yatınız.
   Duamız sizlerledir Allaha emanet olunuz.

Bir cevap yazın