Mastürbasyon Yapmak Günah mıdır?

Osmanlı EvleriSORU: A…t 05.07.2015 / 21:32 tarihinde gönderilmiş
“Hocam, bu soruyu sormaktan utanıyorum ama mastürbasyon(istimna) yapmak günah mıdır?”

CEVAP: Büyük İslam Alimlerinden İbn-i Abidin hazretleri(Asıl ismi Seyyid Muhammed Emin bin Ömer bin Abdülaziz fıkıh alimlerindendir. Şamda doğdu, 1784-1836  arasında yaşadı.) bu konuyu şu şekilde izah etmiş bulunmaktadır: “İstimna(mastürbasyon) zevk için olursa günahtır. Sükunet bulmak için caiz, zina tehlikesi olursa vacip olur.”
Kaynak: S. Ebd.792 shf. (İbn-i Abidin, Orucu Bozan Şeyler).

(Visited 960 times, 1 visits today)
DIKKAT: Sitemize ya da yazarlarımıza hakaret veya küfür eden ve yazarlarımızı tehdit eden şahısların IP adresleri ve giriş saatleri sistemimiz tarafından kaydedilmektedir. Avukatımız aracılığıyla bu kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. Yorum göndermeden önce nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkat! Yorum yazmadan önce aşağıdaki uyarıyı okuyunuz:
5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 125 Hakaret (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.
(2) Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi halinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur.

Türk Ceza Kanununun yukarıda belirtilen maddelerine göre, sitemiz veya yazarlarımızın onur, şeref ve saygınlığını zedelemeye yönelik mesajlar gönderenler hakkında  gerekli yasal haklarımızı kullanacağımızı önceden bildiririz. Yorum yazarken nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın