Teknolojinin Bizden Götürdükleri

bilim_teknolojiTeknolojinin Bizden Götürdükleri

Bizim yaşımızda yani 90’larda doğanlar daha iyi bilir bu kavramı, nam-ı değer teknoloji…

En çok kullanıldığı alanlardan biri de iletişimdir değil mi? Eskiden 4 ayda gönderilemeyen mesajlar şimdi 4 salise de yola çıkıyor bile… Ama gel gör ki o kadar çok “iletişiyoruz” ki yüz yüze bakınca ne söyleyecek ne de dinleyecek bir şeyimiz kalıyor…

Çocuklara bakın her zaman

Sorunun kendisi de cevabı da onlardadır her zaman… Elleri ipadlerle, telefonlarla, klavyelerle meşgul olan bu çocuklar nasıl bir çocukluk yaşamakta acaba… Az ile yetinmek duygusu hatta bence yetisi nereye kayboldu? Teknoloji bu kadar etkiliyse 10 yıl sonra bu sorunların çözümünü teknolojiyle yapabilecek miyiz?

Teknoloji kötüdür, öcüdür demek değil amaç elbette… Teknolojinin bizim üzerimizde oluşturduğu tezahürleri bir nebze de olsa sizlere dokundurup, bu akşam bu olayı bir düşünmenizi sağlamak… Teknoloji gelince kaybettiğimiz şeyleri düşünüyor muyuz? Yoksa getirdikleriyle vaktimizi geçirip kaybettiklerimize üzülecek zamanı da ona mı harcıyoruz…

Çoçuklar dedik ya… Toplumun güzide aynalarıdır onlar…

Saf ve temiz düşünceleriyle kalıpsız, ön-yargısız bir zihin vardır onlar da. Bir bakın bakalım ne yapıyor bu çocuklar, gençler bu telefon, padlerle?  Cihan önderi Hz. Muhammed’in de işaret ettiği, kıymeti en az bilinen iki şey, sağlık ve gençlik, nasıl geçiyor…

(Visited 56 times, 1 visits today)
DIKKAT: Sitemize ya da yazarlarımıza hakaret veya küfür eden ve yazarlarımızı tehdit eden şahısların IP adresleri ve giriş saatleri sistemimiz tarafından kaydedilmektedir. Avukatımız aracılığıyla bu kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. Yorum göndermeden önce nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkat! Yorum yazmadan önce aşağıdaki uyarıyı okuyunuz:
5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 125 Hakaret (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.
(2) Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi halinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur.

Türk Ceza Kanununun yukarıda belirtilen maddelerine göre, sitemiz veya yazarlarımızın onur, şeref ve saygınlığını zedelemeye yönelik mesajlar gönderenler hakkında  gerekli yasal haklarımızı kullanacağımızı önceden bildiririz. Yorum yazarken nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın