Yılbaşı(Noel) Kutlaması, Piyango, Loto ve Toto

Noel maksadı olmadan yılbaşı kutlamak Görüntünün olası içeriği: yazı kabul etmeden gönüllü olarak haça secde etmeye benzer. Haça istemeyerek secde eder görünmek ancak ölüm tehdidi veya savaş halinde düşman askerini aldatmak maksadı ile yapılabilir. Bunların dışında haça veya puta her ne niyetle secde edilirse edilsin küfürdür.
Müslüman gençler dinlerini mi terk ettiler ki
o gece kafirler gibi eğleniyor?
Peygamberimiz “Bir kavme benzeyen onlardan olur” buyurdu.
Yılbaşı eğlencesi İslamın neresinde var?

Yılbaşı yani; Noel kutlamalarının ardında yatan art niyet, Müslüman çocuklarının zihinlerine çaktırmadan yavaş yavaş hıristiyanlığın üçlü tanrı inancı olan teslisi şırınga etmektir. Uyduruk Noel Papaz hikayeleride bunun yan malzemeleridir.
       Yılbaşının müslümanların katındaki yeri, yalnızca takvim değişikliğinden başka bir şey olmamalıdır.
       Medeniyetin kaynağı İslamiyettir. Teknolojinin öncülüğünü İslam alimleri yapmıştır. İmamı Gazaliler, İbni Sinalar , İbni Heytemler, İbni Rüşdler,
El Buruniler ve El Cabir gibi ilim adamları olmasaydı, Avrupa Rönesans’ı asla olamazdı. Osmanlının gerileme devrindeki yarım aydınların Avrupa hayranlığı, Müslümanların ahlakının bozulmasına ve kör taklitçi bir toplum olmasına sebep olmuştur. O zamanın ve bu zamanın yarım aydınları, Avrupalıların kötü alışkanlıklarını Müslümanların arasına soktuklarında Müslümanların çağdaş olacağını sanarak bu milletin daha da geri kalmasına sebep olmuşlardır. Yenilik getirdiklerini söyleyenler, Avrupa’nın teknolojisini getirecekleri yerde, Avrupa’nın dine karşı kayıtsızlık, kadınlarda çıplaklık, fuhuş, içki, kumar, faiz, tefecilik, köşe dönmecilik, fırsatçılık kötülüklerini bu millete empoze etmişlerdir. Bu gün bu işi çeşitli dernekler adı altında basın ve yayın yolu ile, büyük servetler harcamak suretiyle yapmaktadırlar.        

        Artık Müslüman toplumlarında öyle bir Avrupalılık hastalığı baş göstermiştir ki, hemen her şeyde doğruluğu dahi araştırılmadan uygulanan kör taklitçilik bariz bir hastalık haline gelmiştir. Peygamber (s.a.v.) Efendimizin, 1400 yıl öteden Allah’ın nuru ile görüp uyardığı şu mucizevi hadisleri bu vahim duruma şahit olmuştur:
–   “Yemin ederim ki bir zaman gelir siz, Hıristiyan ve Yahudilere öylesine tâbi olursunuz ki, âdetlerinin peşinde, karış karış, onların ardı sıra yürürsünüz, arşın arşın, saat saat, adım adım onları takip edersiniz hatta öyle olur ki, eğer onlar kertenkele deliğine girseler, oranın tehlikeli olduğunu, zehirli olduğunu düşünmeyerek siz de oraya girersiniz.”
(Hadis-i İmamı Süyûtî)
.

      Yılbaşı Gecesini karşılamak ve onu kutlamak, o gece için çam süsleyip hindi kesmek, o geceye özgü özel yiyecekler ve içecekler düzenlemek, Noel Papaz kıyafetine girip çocuklara hediyeler dağıtmak, İslam Dininden çıkma alametleridir. O geceyi kutlamak maksadı ile içki sofrası hazılayıp, içki içmek de bunun gibi İslam’dan ayrılma alametleridir (Bak Elfâz-ı Küfür Bölm.).
Peygamber(s.a.v.) efendimiz şöyle buyurdular:

–    “Kim bir topluluğa benzemeye çalışırsa, o kimse onlardan olur.”(Tirmizi ve Müslim)

        Piyango bileti, toto, loto gibi bahis için verilen paralar kumara yatırılan paralardır. Bunlardan çıkacak paralar asla helal değildir.
        Kur’an’da içki ve Kumar hakkında şöyle buyurulmaktadır, mealen:
–    “Ey iman edenler içki kumar dikili taşlar ve fal okları ancak şeytanın işlerinden olan pisliklerdir. Öyleyse bun(lar)dan kaçının; umulur ki kurtuluşa erersiniz. (Maide/90)
–    “Gerçekten şeytan içki ve kumarla aranıza düşmanlık ve kin düşürmek sizi Allah’ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık vazgeçtiniz değil mi? (Maide/91) 
       Peygamber(s.a.v.) efendimize Eshabı-ı Kiram:
–    “Ey Allah’ın Rasulu bir kimse haram para ile hayır hasenat yapabilirmi?”diye sorarlar. 
        Allahın Rasulü :
–   ”Bu iş, bir şeyi  idrarla yıkamaya çalışmak gibi olur.”
diye buyurarak, haram mal ile yapılan işlerin asla hayra geçmeyeceğini buyurmuşlardır. (Hadis-i Süfyan-ı Sevri)

        Büyük islam alimi İbn-i Abidin hazretleri kafirlerin yaptıkları ve kullanmakta oldukları şeylerin iki kısım olduğunu bildiriyor:

   –  “Birincisi her memleketin adet olarak yaptıkları şeylerdir. Bunlardan haram olmayan şeyleri yapmak ve kullanmak günah değildir. Pantolon, fes, ve çeşitli ayakkabı,  masada yemek yemek, çatal ve kaşık kullanmak gibi. Örnek olarak Rasulullah (s.a.v.) efendimiz papazlara mahsus bir ayakkabıyı giymesidir.”

        İkinci kısım ise, İmam-ı Birgivi’nin Vasiyetname adlı eserinde şöyledir: “Kafirlerin kullandıkları ve yaptıkları haram olan ve küfür alameti bulunan şeyleri müslümanların yapmaları  durumunda harama ve küfre düşüreceğidir.” Bunların haricinde:

   – “Ölüm ile tehdit, bir uzvu kesmek, malın tamamını telef etmek, hapis ve şidetli dayak gibi ciddi bir tehdit olamadan, o tür şeylerin kullanılması asla doğru olmayacağıdır. Bilmeyerek veya şaka olarak herkesi güldürmek için yapan küfre girer. Büyük Kostantin’in hırıtiyanlık dinine karıştırdığı Noel gecesini ve cemşid’in uydurduğu Nevruzu milli bayram olarak tanıtıyorlar. Müslümanlar bunlara aldanmamalıdır. Bilgisizlik özür değildir. Farzları ve haramları öğrenmek Allah’ın emridir. Bunları öğrenmeyeler ayrıca bu yüzden günaha girerler.”
Menavi ve Camiüssağır’daki bir hadis-i şerifte Peygamber(s.a.v.)efendimiz şöyle buyurdular:

–   “İşlenen bir günahta alime bir misli, cahile iki misli yazılır.” diye haber verince Sahabeler sordular:
–   “Ey Allah’ın Rasulü niçin böyledir?” Rasulullah onlara şöyle cevap verdi:
–   “Günahı öğrenmemekte bir günahtır”

Evliyanın büyüklerinden büyük âlim İmâm-ı Rabbânî hazretlerinin bir komşusu varmış.
Bir gün o komşuya ölüm gelir çatar. Hazreti İmam onun ziyaretine gider.
Adamın iman nurunun sönmek üzere olduğunu görür ve dua eder.
Lakin hiç bir faydası olmadığını görünce,
– “Yâ Rabbî! Acaba bende mi bir kusur var? Sana bu kadar dua ettim ama hiçbir faydası olmadı’ diye niyaz eder.

Tam o esnada İmamın kalbine bir nida gelir:
 “Ey İmam! Eğer sen bu teveccühlerini dağlara yapmış olsaydın, senin hürmetine dağları yerinden sökerdim. Ama bu adamın kalbinin karanlığını açamazsın. Çünkü bunun karanlığı amel eksikliğinden değil, dinsizlerin şirk kutlamalarına katılmasındandır. Burada şirk vardır. Bu yüzden senin teveccühüne iltica edilmiyor” diye bir ilham gelir.
Meğer bu komşu Hinduların şirk bayramlarında boyalı pilav pişirip yer ve dağıtır ve de kutlarmış.
(Mektubat-ı İmam-ı Rabbani Cilt 1/266.)
O zaman Hindu adetleri vardı şimdi ise yaklaşan Noel, yani yılbaşı kutlama tehlikesi…

      HİNDİ HAKLARI !!!
Kurbana “cinayet” diyen nâdan
Sana ne Müslümanın kurbanından .
Eğer hayvan hakları ise derdiniz,
Hindiler katledilirken neredeydiniz.?

İslam Dergisi Yazarı: Bekir Abdullah

3.854 - 1
DIKKAT: Sitemize ya da yazarlarımıza hakaret veya küfür eden ve yazarlarımızı tehdit eden şahısların IP adresleri ve giriş saatleri sistemimiz tarafından kaydedilmektedir. Avukatımız aracılığıyla bu kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılır. Soru veya mesaj göndermeden önce nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


“Yılbaşı(Noel) Kutlaması, Piyango, Loto ve Toto” üzerine 16 yorum.

 1. Tişört Resmini atacaktım ama linkini kopyalayıp atamıyorum buraya. nasıl gösterebilirim?
  Nike neymar logolu tişörtü var. Üstündeki Yazı stili ve harfler güney amerika dini sembollerine benzetilmişmidir dye şüpheleniyorum.

  1. Hangi dilde yazılmışsa tercüme ettir. Küfür veya şirk alameti ise veya İslamdan başka inançlara aitse onu sök al. Olmuyorsa tişörtünü yak gitsin. İnancından daha mı önemli?

 2. Tişörtlerdeki nike işaretlerini bir şeyle kapatıp giyisem caiz olurmu? Olur ise etiket gibi içte kalan, görünmeyen kısımları yırtmak yada bir şeyle üzerini kapamak çizmek mi lazım?

 3. 2. Si, Nike firmasının adı antik yunan putundan geliyor. Sembolünde resim yok fakat internetten bakabilirsiniz efes teki heykelinin el işaretine benziyor sembolü. Üzerinde bu firmanın sembolü olan eşyayı giyen küfre düşermi?

  1. Putperestliğe övgü veya teşvik olan yazılara hürmet etmek, onları giysilerimizin üzerinde taşımak küfürdür.

 4. İyigeceler efendim. Konu ile pek alakası yok ama, Üzerinde Anlamını bilmediğim, araştırmadığım sembollerin olduğu t-shirt ü giymek şirk olurmu?

  1. İyi günler.
   Giydiğiniz tişörtün üzerinde anlamını bilmediğiniz sözler varsa ondan sorumlusunuz. Eğer küfür ise küfre girersiniz.

 5. Turkiyede yilbasi kutlanmasinin ve piyango cekilislrinin kanunen yasaklanmasi icin ne yapiyorsununuz.cunku bu toplumumuzu ahlaki bakimdan cokerten bir diger uygulamada budur.

  1. Ne demek istiyorsunuz? Biz yılbaşı kutlamasını meşru görmüyoruz. Küfür alameti sayıyor ve buradan milyonlara hitap ediyoruz. Peki siz ne yapıyorsunuz.?

 6. Yılbaşı adı üzerinde yeni bir yılın başlaması ve insanların bunu kutlamasıdır. Ailece yemek yemek, alkol ya da herhangi bir şey kullanmamak, piyango loto gibi şeylerle de alakadar olmadan sadece birlik ve beraberlik içerisinde insanların paylaşımda bulunmasının neresi kötü olabilir ? Ayrıca bunun noel vb. ile de alakası yoktur. İnsanların arasını düzeltecek, yaşlıları sevindirecek, aile bağlarını kuvvetlendirecek toplanmaların, hediye alarak veya güzel bir sözle insan sevindirmenin bana kötü tarafını söyler misiniz ? İnsanların aşırıya kaçmadığı, edepsizlikle uğraşmadığı, aklını ve vicdanını kullanabildiği bir ortamda dostları ile birlikte toplanması niçin kötü olsun ?

  1. Sayın Ahmet Bey. “Yılbaşı adı üzerinde yeni bir yılın başlaması ve insanların bunu kutlamasıdır. Ailece yemek yemek, alkol ya da herhangi bir şey kullanmamak, piyango loto gibi şeylerle de alakadar olmadan sadece birlik ve beraberlik içerisinde insanların paylaşımda bulunmasının neresi kötü olabilir ? Ayrıca bunun noel vb. ile de alakası yoktur. İnsanların arasını düzeltecek, yaşlıları sevindirecek, aile bağlarını kuvvetlendirecek toplanmaların, hediye alarak veya güzel bir sözle insan sevindirmenin bana kötü tarafını söyler misiniz ?” diyorsunuz.
   Noel kutlamalarının ardında yatan art niyet, Müslüman çocuklarının zihinlerine çaktırmadan yavaş yavaş hıristiyanlığın üçlü tanrı inancı olan teslisi şırınga etmektir. Uyduruk Noel Baba hikayeleri de bunun yan malzemeleridir.
   Avrupa gelenek ve inançlarının paylaşılması Müslümanların ahlakının bozulmasına ve kör taklitçi bir toplum olmasına sebep olmuştur. O zamanın ve bu zamanın yarım aydınları, Avrupalıların kötü alışkanlıklarını Müslümanların arasına soktuklarında Müslümanların çağsdaş olacağını sanarak bu milletin daha da geri kalmasına sebep olmuşlardır. Yenilik getirdiklerini söyleyenler, Avrupa’nın teknolojisini getirecekleri yerde, Avrupa’nın dine karşı kayıtsızlık, kadınlarda çıplaklık, fuhuş, içki, kumar, faiz, tefecilik, köşe dönmecilik, fırsatçılık kötülüklerini bu millete empoze etmişlerdir. Bu gün bu işi çeşitli dernekler adı altında basın ve yayın yolu ile, büyük servetler harcamak suretiyle yapmaktadırlar.
   Yılbaşının Müslümanların katındaki yeri, yalnızca takvim değişikliğinden başka bir şey olmamalıdır. O güne özgü bir şeyler yemek ve içmek onlar gibi olmaktır. O gün sıradan bir gün gibi yiyip içmeliyiz. Yani o gün özel olmamalıdır.
   Sayın okuyucu size soruyorum Hıristiyan alemi bizim hangi bayramımızı kutluyor..? Bizim insanlarla kaynaşmamız için iki tane dini bayramımız vardır. Küskünler barışır, küçük büyük birbirine hal ve hatır sorarlar. Size soruyorum yılbaşında bunların hangisi vardır..?
   Onların çam devirme, haça tapma, içki içme ve her türlü edepsizliğin yapıldığı yılbaşı kutlamaları bizde, sizin de sözünü ettiğiniz gibi görünüşte masumane şekilde başlamış ve bu günkü rüsvayilik durumuna gelmiştir. Bizim kendi bayramlarımız vardır. Neden onların şirk kokan bayramlarına ihtiyacımız olsun..? Biz Müslümanız. Hıristiyan olup da noeli kutlayanlara sözüm yoktur. Çünkü onlar bunu inançları gereği yapıyor. Ya kendini Müslüman sayıp da noeli kutlayanlar bunu neyin gereği olarak yapıyorlar..?
   Peygamber(s.a.v.) efendimiz buyurdular ki:
   -” Kim bir topluluğa benzemeye çalışırsa, o kimse onlardan olur.” (Hadis-i Tirmizi ve Müslim)

 7. hocam bu yeni yılı fırsat bilerek ticari iş yerlerinde reklamını yaparak müşteri çekmesi işine ne buyurursunuz,mesela cama kocaman hoşgeldin yeni yıl 2013 diye yazılar var….

 8. evet haklısınız hocam,maksatlardan biriside ticari olması insanları alış verişe tüketim yaptırmaya yönelik genelekleri dini motiflerlede süsleyerek 1 taşla birkaç kuş vuruyolar kuşlarda biz oluyoruz aman dikkat …saygılar hocam

Bir cevap yazın