24 Kasım Öğretmenler Günü

ÖĞRETMENLER GÜNÜ SOHBETİMİZ🌺🍂
Peygamberimizin (sallallahu aleyhi ve sellem), ilimin ve öğretmenin önemine dair bir çok hadisleri vardır. Ecdadımızda yüce Peygamberimizi örnek alarak hocalarına çok değer vermiş ve Allahu teala da milletimizi aziz eylemiştir.
Hocasının atının ayağından kaftanına sıçrayan çamuru şeref bilen Yavuz Sultan’dan, öğretmeni azarladı diye velisine öğretmenini dövdüren bir nesle geldik maalesef.
Veliler de olup biteni bilmeden bir halt yaptığını sanarak öğretmene saldırmayı yiğitlik sanmaktadır.. Ne günlere kaldık değil mi?

Ulema; “İlim öğrenen talebe, öğretmeninin hakkını gözetip ona edepli davranmadıkça, öğrendiği ilimden bir fayda göremez” demiştir…
Eğitim sisteminin çarpıklığı yüzünden öğrencilerin bir çoğunda tarih, milli ve manevi duygular can çekişmekte, idrakleri hayvanlar gibi yeme-içme ve cinsellikten öteye ulaşamayan kelime dağarcıkları 40-50 kelimeyi geçmeyen bir nesille karşı karşıyayız…
Çağdaş medeniyete böyle talim terbiye ile mi ulaşacağız?

Çarpık eğitim sistemini tamamlar gibi ahlaksızlığı özendiren TV dizileri ile öğretmen aleyhine olan resmi prosedürler de bu işin tuzu biberi gibidir maalesef.🤨
Bekir Abdullah
24 Kasım 2018

(Visited 67 times, 1 visits today)
DIKKAT: Sitemize ya da yazarlarımıza hakaret veya küfür eden ve yazarlarımızı tehdit eden şahısların IP adresleri ve giriş saatleri sistemimiz tarafından kaydedilmektedir. Avukatımız aracılığıyla bu kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. Yorum göndermeden önce nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkat! Yorum yazmadan önce aşağıdaki uyarıyı okuyunuz:
5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 125 Hakaret (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.
(2) Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi halinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur.

Türk Ceza Kanununun yukarıda belirtilen maddelerine göre, sitemiz veya yazarlarımızın onur, şeref ve saygınlığını zedelemeye yönelik mesajlar gönderenler hakkında  gerekli yasal haklarımızı kullanacağımızı önceden bildiririz. Yorum yazarken nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın