Ateistlerin Cevap Veremediği Sorular

Bu evrende olup da bu evrene ait olmayan duygularımızı modern bilim açıklayamamış, topallamış şaşkınlık içinde kalmıştır. 
Görüyorum, işitiyorum, tadıyorum, seçiyorum, biliyorum  ama; bunlar nasıl oluyor?
Materyalist bilimcilerin açıklamaları imkansıza çarpmış, hiçbir biyolojik tarif bunun hakikatini açıklamaya yetmiyor modern bilim bu noktada acze düşmüş, sessiz bir çırpınış içinde debelenip duruyor…

 

Bilimden En Çok Söz Edip Bilimden Anlamayan Materyalist Ateistler Şu Soruların Cevabını Veremediler:

 • İnsanın veya diğer canlıların erkek ve dişiden yaratılması bilgi sahibi bir Tanrı tarafından yaratıldığının en açık kanıtı değil midir?
  * Aklı olmayan kör ve sağır doğanın akıllı, gören, işiten varlıkları yarattığını iddia etmek akılsızlık değil midir?
  *
  Erkek ve kadından meydana gelen zigot, neden bir domuz veya fare veya maymun olmuyor da bir insan oluyor.?
  * Anne rahminde gelişen bir insana doğduğunda çalışıp rızık kazanabilmesi, alet yapıp onu kullanabilmesi için lazım olacak elleri,
  Bir yerden bir yere gidebilmesi için ayakları,
  dost ve düşmanlarını görebilmesi ve kendini savunabilmesi, görüp iş yapabilmesi için gözleri,
  dost düşman herkesin sesini işitmesi için kulakları,
  bedeninin canlılığını sürdürebilmesi için iradesi dışında bir ömür boyu çalışan kalbi, düşünüp fikirler üretebilmesi, görme, işitme duylarının merkezi olan beyni,
  anne rahminde lazım olmayan fakat dünyaya gelir gelmez bir an nefessiz yaşanılması mümkün olmayan oksijen alıp karbon dioksiti dışarı vermeye yarayan ciğerleri,
  kanı temizleyen böbrekleri,
  yenilen içileni sindiren sindirim sistemini,
  yiyecek ve içeceğin giriş kapısı ağzı,
  tatmak ve konuşmak için dili,
  çiğnemek için kesici ön dişleri, gerideki öğütücü dişleri, çiğnenen besinleri mideye giderken soluk borusuna bir şeyin kaçmaması için irademiz dışında kapanan yutak kapağını,
  bir örümcek ağı gibi tüm bedeni saran damaları ve diğer organları veren kimdir?
  * Diyeceksiniz ki erkeğin spermi ve dişinin yumurtasındaki DNA’larda onun insan olacağı kodlanmıştır.
  * O halde o sperm ve yumurtanın DNA’larına bunları kim kodladı?
  * Diyeceksiniz ki, Anne ve babanın genleri.
  * O genlere o bilgileri kim kodladı?
  * Cevap yok.
  * Tekrar soruyoruz ateistlere:
  İnsan anne rahminde gelişirken onun neslinin çoğalıp devam etmesi için erkekli dişili olmasını sizin taptığınız ölü, kör ve sağır doğa mı düşündü?
  Üstelik bu organların düzenli çalışması meydana gelebilecek en küçük bir aksaklık ile yaratılan bütün düzen işlevini yapamayacak duruma gelebilecekken bunca düzeni eksiksiz var eden kör ve akılsız doğa mı yoksa kusursuz sıfatlara sahip bir yaratıcı mı?
  Oysa sizin taptığınız doğa 15 milyar yıldan bugüne dek basit bir el arabasını dahi yapmış değildir. Yapamaz da. Çünkü en basit bir aleti yapabilmek için şuur, işitme görme irade gibi vasıflar gerekir.
  Buna da vereceğiniz makul bir cevabınız yoktur… Olamaz da..
  Tabi ki bunlara makul cevabınız, “Her şeyi bilen, gören tek kudret sahibi Allah” demeniz gerekirdi.
  Zira o taptığınız genler daha önce yediğiniz içtiğiniz yiyeceklerden oluşan birer ölü hücreler yığınıdır. O hücreleri oluşturan moleküllerin atomlarını meydana getiren proton, nötron ve elektronlar cansız, kör ve sağır evreni oluşturan atomların birer parçacıklarıdır.
  Cansız, bilinçsiz, sağır ve kör Atomları oluşturan parçacıklar da eylemsiz cansız parçacıklardır.

  * O halde bu cansızları canlandıran, onlara bilinç veren, onları gören ve işiten, hisseden yapan, bunları seçme sahibi yapan kör ve sağır ölü doğa mı, yoksa her şeyi gören, işiten, bilen, irade eden kudretin tek sahibi Allah mıdır?
  Tabi ki doğru cevap için “Şüphesiz ki tek yaratan Allah” demeniz gerekir…

                                           *****

ŞU SORULARIN CEVABINI ATEİSTLER VEREMEDİ AMA KİBİRLERİ FİRAVUNUN KİBRİ GİBİ İNANMALARINA PERDE OLUP İNANDIK DA DİYEMEDİLER…

SORU: Korayy
Hocam youtubede “Ardemus Kalimina” diye biri var kendisi Tuğcan bey diye geçiyor. Hocam insanların çoğunu dinden çıkarmış cennet cehennemin olmadığını aslında evrende ateş çukurunun olmadığını ve kötü kişiler ve iyi kişiler sadece daha iyi veya düşük frekanslı boyutlarda yaşayacak diyor. Dinler dünya dışı varlıklar tarafından insanları manüpüle etmek için icat edilmiş marduk denilen uzaylı varlık allah ismiyle kendini gizledi dinlere sızdı diyor. ben inanmıyorum ama bu ve bunun gibiler almış başını gidiyor hocam. islam alimleri ateist ve deist konularını bırakıp derhal bu putperestlere el atmalı.

CEVAP:
“Ardemus Kalimina” veya T. Özn. ismiyle tanınmış kimseler iblisin habercileridir ve iddiaları mesnetsizdir, kanıtsızdır.
Evrende ateş çukuru yoksa uzaydaki modern bilimin keşfettikleri milyonlarca derece sıcaklıktaki yıldızların merkezleri ne imiş?
Dünyanın merkezindeki binlerce km derinlikteki ateş denizi neymiş? Okyanusları delip fışkıran yanardağların ateşi nereden çıkıyormuş.?
Kötü kişiler ve iyi kişiler sadece daha düşük veya yüksek frekanslı boyutlarda yaşayacak diyorlarmış! 
Bu şeytanlar ruhlarını şeytana satmış ahmaklardır. Bunlara inananlar da onlardan daha ahmaktır. Cehennem boşuna yaratılmadı. Cehennem bunları hasretle beklemektedir. Peygamberler kuru bir iddia ile gelmediler mucizelerle geldiler. Bu kafirlerin iddialarını doğrulayacak ne bir mucizeleri vardır ne de iddialarını kanıtlayacak bir belgeleri vardır. İddia ettikleri şeyler tamamen hayal ürünüdür.
Uzay dışı varlıklar vardır. Onlar meleklerdir. Onlar Allahın emri ile semavi dinleri tebliğ ettiler. Madruk denilen şey İslam lügatında yoktur. Bu kafirlerin uydurduğu safsatadır.
Bütün bu sapıklıklar bozuk dinler yahudilik ve hıristiyanlıktan doğmaktadır.
Bunlar gerçek İlah Allahı tanımayan sapkın şeytanlardır. Bunlar hıristiyanlar gibi selefiyeciler gibi Allahı göklerde bir yerde oturan, mahluka karışmayıp onları seyreden bir varlık olarak düşünmektedirler.
Böyle bir Allah inancı sapkınlıktır. Zira Allah mekandan münezzehtir.
O Allah kudretiyle alemleri yarattı Kayyum ismiyle tüm yaratılanları her an varlıkta tutmaktadır.
O Allah ki tüm evrenin “ol” emriyle yaratanıdır.
O Allah ki ezelden ebede her şeyi bilendir.
Tüm evren atom parçalarından müteşekkildir. Atom maddenin en küçük parçasıdır. Onun da parçacıkları vardır. Nötron proton ve elektron. BU elektronlar nötron ve protonların çevresinde bir saniyede düzgün olarak 50 bin tur atarak maddeyi oluşturmaktadır. Bunlar yörüngesinden sapsa evren aniden yok olur. Sayılarını sayamayacağımız bu kadar atomları dengede tutan Allahtan başka kim olabilir? Ondan başka buna kimin gücü yetebilir?
Ve huve alâ külli şey’in kadîr.

 

Yazan: Bekir Abdullah…  21 Kasım 2019

1.443 - 1
DIKKAT: Sitemize ya da yazarlarımıza hakaret veya küfür eden ve yazarlarımızı tehdit eden şahısların IP adresleri ve giriş saatleri sistemimiz tarafından kaydedilmektedir. Avukatımız aracılığıyla bu kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılır. Soru veya mesaj göndermeden önce nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


“Ateistlerin Cevap Veremediği Sorular” üzerine 4 yorum.

 1. İlahiyat fakültelerinde İslam inancına ters düşen hatta peygamber efendimizi ve hadisi şeriflerini inkar eden sapık proflar öğretim görevlileri var biliyorsunuz. Bayındır, islamoğlu v.s. bir sürüler.
  Devletimiz niçin bunlara müsaade ediyor hatta maaş ödüyor. Biz salak mıyız. dinimizi inkar eden sapıklara maaş ödüyoruz. Ve bunlar hala ders veriyor talebe yetiştiriyorlar. Diyanet niçin bunlar hakkında gür bir sesle bir şey söylemiyor.

  1. Çok haklısınız. Ne yazık ki o gizli misyonerler o münafık ilahiyatçılar ilahiyat içinde küfürlerini yayıyor, münafık ilahiyatçı, imam, müezzin ve müftülerin çoğalmasına katkıda bulunuyorlar. Devletin Osmanlı İslam devletinden sonra gerçek İslam Ehli sünnete sahip çıktığı ne zaman görülmüştür.?
   Diyanet dediğin kukla bir kurumdur. Hepsi de yularlı zavallılar. Fetö denilen münafık 40 yıl İslamın ve devletin altını oydu diyanetin ona karşı bir satır tepki yazısı görülmedi. Sokaktaki cahil müslüman bile onun küfrünü gördü de diyanet göremedi veya görmek istemedi. Çünkü koltuk pek tatlı idi.
   Peygamberimiz bir hadisi şerifinde “İslam garip başladı ahir zamanda yine garib olacaktır” diye buyurmuştur. İşte bizler o garip müslümanlarız.
   Para o münafıklarda, yetki onlarda, içeride ve dışarıdan her türlü yardım da alıyor o münafık ilahiyatçı hocalar. Ama unutma ki Allah bizimledir ve er veya geç Allah nurunu tamamlayacaktır. Devlet layık bir devlettir. Devletten bu konuda bir destek beklersek ahmaklık etmiş oluruz. Sizler ve bizler Kuran ve sünneti iyi öğrenip küfürle ve sapkınlarla silahsız, eylemsiz iman mücadelemizi usanmadan devam ettireceğiz inşaallah.

 2. Bu yazdığınız makaleyi okudum ve size teşekkür etmeyi bir borç bildim. Allah sizden razı olsun. Böyle güzel bir içerik ve site hazırlamışsınız.Elinize ve emeğinize sağlık diyorum. Dua eder ve dualarınızı bekleriz.Daha fazla paylaşılmasını ve okunmasını Allahtan dilerim.

  Hayırlı Akşamlar.

  1. Allahu teala sizden de razı olsun doğru şeyleri takdirleriniz için.
   Allaha emanet olunuz.

Bir cevap yazın