KURBAN BAYRAMINIZ MÜBÂREK OLSUN

RavzaDeğerli İslam Dergisi okuyucuları, sizlerin ve tüm din kardeşlerimizin mübarek Kurban Bayramlarını tebrik eder, Cenab-ı Allah’tan hayırlı, mutlu ve uzun ömürler ve daha nice bayramlara erdirmesini temenni ve niyaz ederiz.             

Bayram günlerinde şunları yapmak sünnettir:
1- Erken kalkmak.
2- Gusül abdesti almak.
3- Misvâk kullanmak.
4- Güzel koku sürünmek….
5- Yeni ve temiz elbise giymek.
6- Kabirleri ziyaret etmek.
7- Yüzük takmak.
8- Güler yüzlü olmak.
9- Câmiye erken gitmek.
10- Câmiye giderken tekbir söylemek.
11- Müminlere selâm vermek.
12- Müminlerle bayramlaşmak.
13- Dargınları barıştırmak.
14- Fakirlere sadaka vermek.
15- Akrabayı ziyaret etmek.
16- Din kardeşlerini ziyaret etmek.
17- Ziyarette hediye götürmek.
18- Misafirlere ikram etmek.
19- Çok duâ ve tevbe etmek.

Bayram Namazı Nasıl Kılınır?  Bilgi için adresi tıklayınız: http://www.islamdergisi.com/fikih/bayram-namazi-nasil-kilinir/
      
İSLAM DERGİSİ YÖNETİMİ

(Visited 91 times, 1 visits today)
DIKKAT: Sitemize ya da yazarlarımıza hakaret veya küfür eden ve yazarlarımızı tehdit eden şahısların IP adresleri ve giriş saatleri sistemimiz tarafından kaydedilmektedir. Avukatımız aracılığıyla bu kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. Yorum göndermeden önce nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkat! Yorum yazmadan önce aşağıdaki uyarıyı okuyunuz:
5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 125 Hakaret (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.
(2) Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi halinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur.

Türk Ceza Kanununun yukarıda belirtilen maddelerine göre, sitemiz veya yazarlarımızın onur, şeref ve saygınlığını zedelemeye yönelik mesajlar gönderenler hakkında  gerekli yasal haklarımızı kullanacağımızı önceden bildiririz. Yorum yazarken nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın