Profesör Celal Şengör’ün İnkarına Cevap

Bir 1 kişi, sakal ve oturuyor görseli olabilir
Ateist biyolog Richard Dawkins’e “benim üstadım” diyen, bilhassa İslamiyeti hedef alarak Müslüman yavrularını zehirlemeye çalışan dinsiz evrimci profesör diye bilinen, kendisi bir jeolog olmasına rağmen, astronomi, kimya, anatomi bildiğini iddia eden, fakat o konularda pek bir şey bilmeyen, kendini bilim adamı sanan bilgisi İlahiyat biliminde sığ olan Prof. Celal Şengör, bir toplantıda, kendisine soru soran bir öğrenciye şunları söylemiş:
– Allah vardır, her şeyi planlı ve mükemmel bir şekilde yarattı diyerek, onun varlığını ispata kalkışıyorsun demiş. O halde, şu çocuğu neden çift başlı yaratmış?
Şu bebeğin dudağı yokmuş ve bu nedenle anasını ememez ise ölür yok olur. Bu çocuğa yazık değil mi.? Şu ineği, şu atı niçin 5 bacaklı yaratmış? Bunlar hep böyle kainatta kendi kendine, herhangi bir erek, bir amaç olmaksızın tesadüfen olagelmiş şeylerdir.!

O öğrenciye doğru cevabı biz veriyoruz.

CEVAP:
Yaratılmışların farklılığı bazılarının da noksanlığı veya fazlalığının hikmeti sebebi insanlar için imtihandır. Hayvan ve bitkilerin öyle olması ise insanların bunları kurulu, iradesiz üreyen bir fabrika sanmaması ve bunların bir Yaratıcısının olduğunu hatırlaması içindir.

Celal hoca eğer gerçek bilim adamı ise burada ne denmek istendiğini anlamıştır. Değilse çok söz hayvan yüküdür anlamak istemeyene davul zurna azdır.

Bekir Abdullah 14 Temmuz 2021

167 - 1
DIKKAT: Sitemize ya da yazarlarımıza hakaret veya küfür eden ve yazarlarımızı tehdit eden şahısların IP adresleri ve giriş saatleri sistemimiz tarafından kaydedilmektedir. Avukatımız aracılığıyla bu kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılır. Soru veya mesaj göndermeden önce nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


“Profesör Celal Şengör’ün İnkarına Cevap” üzerine 4 yorum.

  1. Hocam islam dışında olan dinlere sövmekte kafir eder mi?
    Mehdi aleyhisselam zuhur ettiğinde nebi olarakmi zuhur edecek normal insan olarak mi?

    1. İslam dışı dinlere sövmek kafir etmez ama haramdır. Döner onlarda İslama söverse bunun vebali büyük olur.
      Hazreti Mehdi alim ve veli olarak zuhur eder. Son peygamber Hz Muhammed Mustafa’dır.

Bir cevap yazın