ŞEYTANI GÖRME MERAKI


ŞEYTAN CEHENNEMDEMeraklının birisi, şeytanı görmek istermiş. Bir gün Allah’ın veli kullarından birisine rastlayınca, Allah’ın kendisine şeytanı göstermesi için odan dua istemiş. Ermiş zat;
– Şeytandan insana fayda gelmez, demişse de, adam çok yalvarmış.
Nihayet o eren zat dua etmiş ve meraklı şeytanı görmüş. Şeytan, bunu görünce;
– Seni bir vuruşta öldürürdüm. Ancak ömrüne daha kırk yıl var, demiş.
Adam kırk yıl ömrünün olduğunu duyunca sevinip, “Yirmi yıl günah işlerim. Sonra tevbe eder, kalan yirmi yılı da ibadetle geçiririm” demiş. Fakat, yirmi yıl yaşamadan günah ve sapıklık içinde ölmüş.
Bazı kimseler sapık ve dinsizlerin kitaplarını okumaya onların internet sitelerinde seyahat etmeye çok meraklıdır. Doğru öğrenilmeden yanlışı öğrenmeye kalkmak, gündüzü tanımadan karanlığa aşina olmaya benzer. Şeytan kalpli adamların yazıları, teröristlerin bombalarından daha vahim felaketlere sebep olmaktadır.  Zira teröristin bombası en nihayet kişinin biyolojik hayatına son verebilir ancak kötü eserler, kötü kitaplar insanı dinden çıkarır ve kişinin sonsuz felaketine sebep olabilir.
 Aklı selim sahibi bir kimse önce doğru bilgileri öğrenir. Aksi halde Allah korusun kötülüğü öğrenme merakı, kişinin sonsuz felaketine sebep olabilir…

(Visited 152 times, 1 visits today)
DIKKAT: Sitemize ya da yazarlarımıza hakaret veya küfür eden ve yazarlarımızı tehdit eden şahısların IP adresleri ve giriş saatleri sistemimiz tarafından kaydedilmektedir. Avukatımız aracılığıyla bu kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. Yorum göndermeden önce nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkat! Yorum yazmadan önce aşağıdaki uyarıyı okuyunuz:
5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 125 Hakaret (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.
(2) Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi halinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur.

Türk Ceza Kanununun yukarıda belirtilen maddelerine göre, sitemiz veya yazarlarımızın onur, şeref ve saygınlığını zedelemeye yönelik mesajlar gönderenler hakkında  gerekli yasal haklarımızı kullanacağımızı önceden bildiririz. Yorum yazarken nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın