Türk Tebriz’in Sitemi

Güney Azerbaycan her zaman Türktür ve her zaman Türk kalacaktır GÜNEY AZERBAYCAN bütün sesile bütün Türkiye mediyasına ve siyasetççilerine söylüyor ki siz de QUZEY(Kuzey) AZERBAYCAN SATQIN (Sapkın) HEYDER ALİOV yada onun oğlu gibi yani Rusia ve İranın piyonlari gibi ve tabi başta Rusia – İran isteğine göre hiç bir zaman bizim asil soyumuzu AZERİ diye değişe bilemiceksiniz. Çünkü bizim ata babalarımız ve biz hepimiz TÜRKÜZ ve DİLİMİZDE TÜRKCEDİR yada TÜRKİ dir dedik * ve bunu azınlıkta olan bilimsiz (bilinçsiz) Türkiye milletine söylüyor ki QARDAŞLARIM BU SINIRLARİ BİZ ÇİZMEDİK BÜYÜK GÜÇLER BİZE QALİP(galip) ETTİLER. YANİ BÜYÜK GÜÇLER BU SINIRLARI, BU ÜLKELERİ YARATTILAR(oluşturdular). TÜRK DEMEK SADECE TÜRKİYE SINIRLARI İÇİNDE OLANLAR DEMEK DEĞİL ve biz de bu adamlara qarşi hep söyledik HER TÜRK TÜRKİYELİ DEMEK DEĞİL * İNŞALLAH BİZDE BU TEZLİKTE GÜNEY AZERBAYCAN TÜRK CUMHURİYETİ DİYE BÜYÜK VE QARDAŞ SEVER CUMHURİMİZİ YARADACAĞIZ (kuracağız) * ben bilmem nasıl Çinde ki Uygurlar yada Siberide(Sibirya’da) yada binlerce uzaklıkda olan türkler ki dillerini anlamak için tecüman lazımdır. Türkiye için qardaş ve önemli olmuş ama IRAK TÜRKLERİ ve İRAN TÜRKLERİ özellikle İRAN TÜRKLERİ HİÇ SAYILMAKTA KEŞKE TÜRKİYE BİNLERCE UZAKLIKTA YAŞAYAN TÜRKLERE VERDİĞİ ÖNEMİN YÜZDEN BİRİNİ TAM TÜRK OLAN VE KULAĞININ DİBİNDE OLAN TÜRKLERE VEREYDİ. Ben demem ki binlerce uzaktaki türkler türk değil onlarda türktür ama onlar şimdi kendilerini türk diye adlandırmır (adlandırmıyor) ve dillerini anlamağa tercüman lazımdır onlar bizim kuzenimizdiler ama BİZLER TÜRKÜZ QARDAŞIZ AYNI İSMİ YANİ YÜCE TÜRK İSMİNİ TAŞIYORUZ DİLİMZ BİR DİNMİZ BİR SOYUMUZ BİRDİR * YOKSA TÜRKİYE SİYASETÇİLERİ HALA OSMANLI DÖNEMİ GİBİ İNGİLTERE VE AVRUPA OYNUNA GELMEKTEDİR YANİ MEZHEP AYRIMI YAPIYOR **

___ DİKKAT DİKKAT !____SAFEVİ DÖNEMİNDE SÜNNİLERN BÜYÜK TÜRK ŞEHİRLERİNDEN OLAN TEBRİZ !=10 YILDA TAMAMEN Şİİ OLDU ___ ASLEN SÜNNİ OLAN ŞAH İSMAİL BİÇİ Şİİ MEZHEPİNi RESMİ EDİP VE TEBRİZİN SÜNNİ MİLLETİNi SÜRGÜN ETTİ. NEDENMİŞ HERKES SORSUN *
TARİH HER ZAMAN OKULMALİ BENCE BİZ TÜRKLER TARAFINDA ÖNCE
1- SOYUMUZUN NE KADAR GÜÇLÜ OLDUĞUNU VE NE İFTİHARLARA SAHİP OLDUĞUMUZU VE TÜRKÜN HER ZAMAN HÜKÜMDARLIK YAPTIĞINI YANİ İMPİRATURLUK SEVİYESİNDEN TAKİ KÜÇÜK BEYLİKLERE KADAR TÜRK SOYU YÜZ YILLAR ÖYLE TOPRAKLARA HÜKÜMDARLIK YAPMIŞ Kİ TOPRAKLARINDA HİÇ YERLİİ TÜRK YOKTU MESELA MISIR _ HİNT _ ÇİN VE … BENCE YAKIN TARİHİMİZ SADECE OSMANLI TARİHİN OKUYUP DÜŞÜNÜN VE TÜRKÜN HÜKÜMDAR YARANDIĞIN ANLAYIN VE BİZ TÜRKLER TARİH OKUYUP DÜŞÜNÜP KENDİMİZİ TANIYIP ASLİMİZE DÖNMELİYİZ
2 – BİZ TÜRKLER TARİH OKUMALIYIZ ÇÜNKÜ NE ÇABUK DÜŞMANLARIMIZI DOST SANIP VE KENDİ ELLERİMİZLE KENDİMİZİ YOK ETMİŞİK BİZ TÜRKLER HEP OYUNA GEMİŞİK ATALARIMIZ BURAYA GELMEDEN ÖNCE HEP ÇİNLİLLERİN OYNUNA GELİP VE BÜYÜK HAKANLIKLARIMIZI KENDİ ELLERİLE YOK ETMİŞLER YADA KENDİ QARDAŞLARININ İMPİRATURLUKLARINI BİTİRMİŞLER __ BURAYA GELDİKTEN SONRADA ÖNCE İRANLİLAR -ARAPLAR VE… OYNUNA GEMİŞİZ AMA BU MİLLETLER BİZE ÇOK ÖNEMLİ DARBE VURA BİLMEMİŞ ÇÜNKÜ HEM KÜLTÜR VE HEM İLİM AÇISINDA BİZDEN AŞAĞI SEVİYEDE OLMUŞLAR VE HEP TÜRKÜN SARAYLARINDA YALAKALIK YAPMIŞLAR. ÖRNEK İRANDA FARSLAR 1000 YIL AZ DEĞİL 1000 YIL TÜRKLERİN YALAKALIĞINI YAPMIŞ VE SONRA AVRUPALILARIN OYNUNA GELMİŞİK. HİÇ MİLLET AVRUPALILAR GİBİ BİZE DARBE VURA BİLMEMİŞ ÇÜNKÜ HEP DOSTCA YAKINLAŞMIŞ ÖRNEK ŞİMDİ AVRUPA BİRLİĞİ VE BİZ HEP ONLARI KENDİMİZDEN ÜSTÜN GÖRMÜŞÜZ ÖRNEK TÜRKİYENİN AVRUPA BİRLİĞNE GİRMEK SEVDASİ Kİ HEP AVRUPA OYNATACAK VE SONUNDA BÜYÜK BİR ŞEY TÜRKİYE DEN ALIP TÜRKİYE MİLLETİNE GÖRE BÜYÜK ÖDÜL VERECEK YANİ AVRUPA BİRLİĞİ. EY TÜRK MİLLETİ BENİM BU SÖZLERİMİ HİÇ BİR ZAMAN UNUTMAYIN EĞER UYANMASAK EĞER DÜŞÜNMESEK AĞER ANLAMASAK İLİMİMİZİ GELİŞTİRMESEK MALESEF BUNLARİ GÖRECEĞİZ AVRUPANIN DARBELERi AZ ÖNCE DEDİM BURDA MeZHEP AYRIMI YADA BİR MeZHebİN ÖBÜRÜNDEN ÜSTÜN OLDUĞUNU SÖYLEMEK SÖZ KONUSU DEĞİL.

EVET TEBRİZİN SAFEVİDEN ÖNCE MeZHEBİN SÖYLEDİM DÜŞÜNÜN GERÇEKTEN DÜŞÜNÜN – ONUN İÇİN DİYORUM BİZ TÜRKLER TARİHİMİZİ OKUMALIYIZ TAKİ GİNE OYUNA GELMİYELİM EVET ARKADAŞLAR BU DERT ÇOK BÜYÜK BEN BİR TEBRİZLİ OLARAK ANLADIKTAN SONRA HEP DERT ÇEKTİM ÇÜNKÜ HEP SOYUM İÇİN SAVAŞTIM HEP ASİMİLASİYONA QARŞI DİREŞTİM. ÇAPTIM ÇABALADIM HEP VALLAHİ BİLİNDA SİZDE BİLİN BU SINIRLAR SOYLARI BELİrTMEK YADA TÜRK DEMEK TÜRKİYE SINIRLARI İÇİNDE OLMAK DEMEK DEĞİL. YADA AZERİ SÖYLEMİNE QARŞİ(karşı) BİR BEN DEĞİLİM BÜTÜN GÜNEY AZERBAYCAN VE QUZEY AZERBAYCANDA BİR TEK RAHMETLİK ELÇİBEY DÜRÜŞTÜQ DEMEYİN. EY TÜRKİYE MEDYASI EY TÜRKİYE VETANDAŞİ BU SAHTE VE QONDARMA(kandırma) SOYU LÜTFEN DELİL VE İLİM ÜZERE BU SAHTE SOYU DÜŞMANLARIMIZ BİZİ YOK ETMEK İÇİN SÖYLÜYOR KİMLİĞİMİZİ SİLMEK İÇİN ASİMİLASİYON ETMEK İÇİN BİZİ SİZ AZERİ YANİ İRAN SOYUNDANSINIZ DEMEK İSTİYOR AY ARKADAŞ BEN TÜRKÜM YA BEN TÜRKÜM HARAY HARAY. BEN TÜRKEM DÜŞMAN YİKTİ YAKTİ BİTİRDİ SONUNDA BU SAHTE İSİMİ BU LANET AZERİ İSMİNİ YAYDİ BAZİ SATQINLARIN(sapkınların) AĞZINA ONLAR YAPTILAR BARİ SİZ YAPMAYIN ONLAR DÜŞMAN YAPMALARINDA SAKINCA YOK DÜŞMAN ÇALIŞIR YOK ETMEK İÇİN AMA SEN EY BÜYÜK TÜRKİYE EY BÜYÜK TÜRKİYELİ SEN BENİM QARDAŞIMSIN. SENDE BENİM SOYUMDANSIN SENDE TÜRKSUN SEN YAPMAMALISIN SEN YAPMA LÜTFEN. TAMAM TÜRK DEMİYORSUN BANA AMA SENİN DEMEĞİN ÖNEMLİ DEĞİL BEN ÖNEMLİYİM BEN TÜRKÜM BİZ KENDİMİZİ TÜRK BİLİYORUZ VE ÖYLEYİZ TAMAM TÜRK DEME EN AZINDAN AZERBAYCAN TÜRKÜ DE. AZERİ TÜrKÜ DEME YA KEL MEMET DEMİŞ YADA MEMMET KEL DEMİŞ NE FARK EDER ARKADAŞ YORULDUM. BÜTÜN AZERBAYCAN YORULDU DÜŞMANA QARŞI SAVAŞMAKTAN DEĞİL QARDAŞINDAN BEKLEMEDİKLERİNİ GÖRDÜĞÜNDEN YORULDU. YARDIM BEKLEDİ GELMEDİ BİLMEM Kİ BİLMEDEN QARDAŞLARIMIZ DÜŞMANLARIMIZIN İSTEKLERİNİ YERİNE GETİRMEKTEN YORULDU – AMA HERKESE QARŞİ BU GÜN YARIN GÜNEY AZERBAYCAN TÜRK CUMHURİYETİ YARANACAKTIR. BİZ BUNUN İÇİN HEMDE TÜRKLÜĞÜMÜZ İÇİN HEP SAVAŞTIK VE SONUNA DEK SAVAŞACAĞIZ.

(Visited 135 times, 1 visits today)
DIKKAT: Sitemize ya da yazarlarımıza hakaret veya küfür eden ve yazarlarımızı tehdit eden şahısların IP adresleri ve giriş saatleri sistemimiz tarafından kaydedilmektedir. Avukatımız aracılığıyla bu kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. Yorum göndermeden önce nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkat! Yorum yazmadan önce aşağıdaki uyarıyı okuyunuz:
5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 125 Hakaret (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.
(2) Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi halinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur.

Türk Ceza Kanununun yukarıda belirtilen maddelerine göre, sitemiz veya yazarlarımızın onur, şeref ve saygınlığını zedelemeye yönelik mesajlar gönderenler hakkında  gerekli yasal haklarımızı kullanacağımızı önceden bildiririz. Yorum yazarken nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın