NAMAZI HEP VAKTİN SONUNDA KILAN GENCİN RÜYASI

Namaz Kılan GençBir zamanlar Bağdat taraflarında manifaturacılık yapan bir genç vardı. Dünyalık işlerinin çokluğunu bahane ederek, namazlarını hep son vaktine bırakırdı. Dükkânın yakınındaki camide, vaktin çıkmasına az zaman kala namazlarını vakit çıkmadan kılardı. Bu genç adam bir gece rüyasında, kan ter içinde kalmıştı. Rüyasında ölmüş, hesap için mizan başına getirmişlerdi. (İbadetlerimi yaptım, haram işlemedim, hesabım kolay geçer) diye ümit ediyordu. Melekler önce iman ve doğru itikat aradılar, hemen önlerine geldi. Sonra namaza sıra geldi; fakat aradılar, bir türlü bulamadılar. Genç manifaturacı;

-“Ben hiçbir namazımı kazaya bırakmadım, mutlaka bulmanız lazım.” diye feryat ediyordu.

Nihayet melekler:

-“Kusura bakma, sana ait bir tek namaz bulamadık. Şimdi seni cehenneme atacağız.” diyerek yüksek bir dağa çıkardılar.

Genç çırpınarak:

-“Hayır, bunda bir yanlışlık var, ben hiç namazlarımı bırakmadım.” dediyse de dinlemediler, dağın tepesinden, aşağıda olan cehenneme fırlattılar. O şiddetli korkuyla, dizlerinin bağı çözülmüş, birden karşılarına nur yüzlü bir zat çıktı, düşerken havada yakalayıp:

-“Ben senin kıldığı namazlarım).” dedi.

Genç heyecanla:

-“Ben çok perişandım, az sonra cehenneme düşecektim, niye bu kadar geç kaldın?” diye sordu.

O da:

-“Öyle ama, sen de beni hep son vakte bırakırdın.” dedi.

Bu kıssadaki mesaj şudur: O genç manifaturacı namazlarını hiç terk etmeyip sadece vaktin sonuna bırakması yüzünden kıyamette böyle zor durumda kalacağına dair bir İlahi uyarı almış bulunmaktadır. Onun hali böyle olursa.. ya hiç namaz kılmayanların hali nice olacaktır düşünebiliyor muyuz?

Vesselam.

(Visited 2.431 times, 1 visits today)
DIKKAT: Sitemize ya da yazarlarımıza hakaret veya küfür eden ve yazarlarımızı tehdit eden şahısların IP adresleri ve giriş saatleri sistemimiz tarafından kaydedilmektedir. Avukatımız aracılığıyla bu kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. Yorum göndermeden önce nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkat! Yorum yazmadan önce aşağıdaki uyarıyı okuyunuz:
5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 125 Hakaret (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.
(2) Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi halinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur.

Türk Ceza Kanununun yukarıda belirtilen maddelerine göre, sitemiz veya yazarlarımızın onur, şeref ve saygınlığını zedelemeye yönelik mesajlar gönderenler hakkında  gerekli yasal haklarımızı kullanacağımızı önceden bildiririz. Yorum yazarken nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın