Bekir Abdullah Kimdir..?

cami- ali paşaİslam Dergisi yazarımız  Bekir Abdullah Tokat doğumlu olup, evli ve ………. babasıdır.
Yazarımız Kur’an, hadis, fıkıh, akaid, tefsîr ve tarih ilmine vakıf olup, Fransızca ve Arapça bilmektedir. Medrese tahsili yapmakla birlikte bir üniversiteden de mezun olan yazarımız, Ehli sünnet itikadı müdafisidir…

Tasavvufa inancı tam olup, mürşitlik iddiasında değildir. Büyük imam ve alim, İmam-ı Rabbani Mücedidi Elfi Sani hazretlerinin hayranı ve yolundadır…
Kısacası ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz sözü gereği yazdığı makaleler ve sorulan sorulara verdiği müsbet cevaplar ilminin ve irfanının derecesini göstermektedir…

İslam Dergisi Yönetimi

Yazarımız Abdullah Bekir Hoca’nın dergimize yazdığı çok değerli yazlılarından bazıları aşağıdadır:

(Visited 1.652 times, 2 visits today)
DIKKAT: Sitemize ya da yazarlarımıza hakaret veya küfür eden ve yazarlarımızı tehdit eden şahısların IP adresleri ve giriş saatleri sistemimiz tarafından kaydedilmektedir. Avukatımız aracılığıyla bu kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. Yorum göndermeden önce nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkat! Yorum yazmadan önce aşağıdaki uyarıyı okuyunuz:
5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 125 Hakaret (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.
(2) Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi halinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur.

Türk Ceza Kanununun yukarıda belirtilen maddelerine göre, sitemiz veya yazarlarımızın onur, şeref ve saygınlığını zedelemeye yönelik mesajlar gönderenler hakkında  gerekli yasal haklarımızı kullanacağımızı önceden bildiririz. Yorum yazarken nezaket kurallarına dikkat ediniz.

“Bekir Abdullah Kimdir..?” üzerine 52 yorum.

 1. Selamun aleyküm sayın hocam. Allah sizden razı olsun gerçekten sorularıma cevap bulduğum için size müteşekkirim. İki soru sormak istiyorum 1. Bir anne bebeğini emzirirken Kuran-ı Kerim okuyabilirmi. 2. Farklı farklı insanlar birer ikişer cüzler alarak bir Kuranı tamamlıyorlar. Herkes bir hatim yapmış olurmu, veya bu hatim sayılirmı.

  1. Aleykümselam Zeynep hanım.
   İltifatlarınız için teşekkür ederim.
   SORU: 1. Bir anne bebeğini emzirirken Kuran-ı Kerim okuyabilir mi.?
   CEVAP: Evet abdestli veya abdestsiz özel halleri dışında ezberden okuyabilir. Mushaftan okuyacak olursa abdestli olması gerekir.

   SORU: 2. Farklı farklı insanlar birer ikişer cüzler alarak bir Kuranı tamamlıyorlar. Herkes bir hatim yapmış olur mu, veya bu hatim sayılir mı?
   CEVAP: Herkes bir hatim sevabını paylaşır.

 2. Selamun aleyküm sayın hocam. Arkadaşın birisinin baş açık uyunurmu sorusuna cevap veremedim bu konuda hüküm nedir. Birde yemek yerken özellikle bayanın başının örtülü olması gerektiği hususunda bir şey okumuştum. Ben ihtiyat icabı başörtü altından takılan boneyle duruyorum bu yeterli olurmu. Çünkü evde tam kapalı gezmek zorluyor bu konularda da bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. Aleykümselam.
   Erkeğin veya bayanın yatak odasında başını açıp uyması caizdir. Bayanlar nikahı düşmeyen akrabalarının(baba, oğul, kardeş, dede, amca, dayı, yeğenler ve torunların yanında da isterse başını örtmeyebilir. Evde kocası ile baş başa kaldığında başını örtmemesi daha evladır.

 3. Selamun aleyküm hocam. Şimdi biz ehli tarik arkadaşların wtsapına yine safer ayını bela ayı olduğu ve halının altına bir miktar para konularak bir ay üzerinden geçilmesi ve ayın sonunda sadaka olarak verilmesi gibi saçma sapan msjlar gönderiyor arkadaslar. Ben irşat mantığıyla safer ayının bela ayı olmadığı bela gibi (deprem hastalik vs.) gördükleri şeyin illede bela olması gerekmediğini bir namazı bile kaçırmanin belki daha büyük bela olabileceği vs şeklinde bilgilendirmede bulunurken bir arkadaş beleların semanın katmanlarina indiği 32 bin belanin semada beklediği gibi bir bilgiyi cübbeli ahmet hocanın ismi yazılı bir levhayla birlikte gönderdi. Hocam söylermisiniz ehli sünnet olduğuna inandığımiz cübbeli hoca neden böyle söyler ve biz bu arkadaşları bu konuda nasıl ikna edecez yada acaba ben mi yanlış biliyorum cevaplarsaniz sevinirim

 4. Selamun aleyküm hocam ben 16 yıllık evliyim. Kına gecesi veya çalgılı düğünlere gitmeyi sevmiyorum. Kendimde evlenirken sadece nikah yaptım. Ancak o zaman evde basitte olsa bi kına gecesi yapılmıştı. Şimdi yani orda oynandı vs. Şimdilerde bu tarz yerlerde oynayınca nikah düşüyor diyorlar. Bu konu hakkında bilgi verirmisiniz. Çoluk çocuğumuz var ve böyle bir ifadeyi duyduğumda çok tedirgin oldum. Yani daha evliliğe başlarken nikah düşerse bütün hayat zina hayatı gibi olur düşüncesi beni sarstı.

  1. Aleykümselam Zeynep hanım.
   Bu zamanda yapılan düğünlerde nikahın düşmesi her zaman mümkündür.
   Düğünlerde güftesi küfür ve şirk içeren bir şarkıya veya türküye oynanılır veya oynayanlar alkışlanırsa iman da gider nikah da düşür.
   Ama düğünden sonra yapılanlara pişman olup kelime-i şehadet getirilirse iman ve nikah yerine gelir.

Bir cevap yazın