Faiz Bataklığı

Allahu Teala faiz hakkında buyurdu ki(mealen):
Riba (faiz) yiyen kimseler, şeytan çarpan kimse nasıl kalkarsa ancak öyle kalkarlar. Bu ceza onlara, “alışveriş de faiz gibidir” demeleri yüzündendir. Oysa Allah, alışverişi helal, faizi de haram kılmıştır. Bundan böyle her kim, Rabbinden kendisine gelen bir öğüt üzerine faizciliğe son verirse, geçmişte olanlar kendisine ve hakkındaki hüküm de Allah’a kalmıştır. Her kim de yeniden faize dönerse işte onlar cehennem ehlidirler ve orada süresiz kalacaklardır.  (Sure-i Bekara/Âyet: 275)
– Allah faizi mahveder, oysa sadakaları bereketlendirir. Allah günahta ve inkârda direnen hiç kimseyi sevmez.
(Sure-i Bekara/Âyet: 276)
– İman edip iyi işler yapan, namazı dosdoğru kılıp zekatı verenlerin Rabbleri katında elbette mükafatları vardır. Onlara hiçbir korku olmadığı gibi, onlar mahzun da olmazlar. (Sure-i Bekara/Âyet: 277)

Peygamber (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) fazi hakkında buyurdular ki:

‘Faiz yetmiş üç baptır. Onların günah cihetinden en hafifi, kişinin annesi ile zina etmesi gibidir. Bilin ki, faizin en şiddetlisi Müslüman kişinin ırzıdır!’ ”

(Hadis-i Hakim 2259, İbni Mace 2274)

 

NOT: Bu bir okyucu mektubudur:

Hasan
[email protected]
185.68.223.5
Allah razı olsun ben de faiz belasına bulaştım kart borçlarımı ödeyeyim derken o para da heba oldu velhasılı (uzunca inşallah bu beladan kurtulunca mektup olarak yazacağım ki çok ibretlik bir hikayem var bankaların somut gölgesinden bile korkup kaçarken kart borcu olanın kart borcunu ödemişken benim vesilemle bir Müslüman kardeşim ne faiz ne kredi kartı ne borsa hepsinden uzak dursun. Hepsi Rabbimin düşmanı).
Kalbime bir baktım ki tevekkül yok RABBİMDEN BAŞKA KAPILAR ARAMIŞIM Rabbimden başka her şeyden korkar olmuşum fakirlik zillet korkusu her yerimi sarmış çok çok zelil bir durumda tevbe ettim dünya sevgisi nefsi emmarem firavun olmuş şeytanlar kalbimi almış beni temsilcisi yapmış bir daha ekmeksiz kalsam bankaya yanaşmayacağım inşallah.
Bir baktım ki iman gidiyor Rabbim tevbelerimizi kabul etsin nasuh tevbeler nasip eylesin inşallah. Bu banka belasından kartlardan borçlardan ümmeti Muhammedi korusun RABBİM. Âmin.. Tevekkülsüzlüğüme bu yazıyı sürekli okuyorum hamd olsun ilaç gibi teheccüd namazlarına kalkıyorum oruç tutmaya başladım bizim namazımız evvabin elhamdulillah böyle bir Rabbim var bize namaz bile vermiş Kurandan uzaklaşmışım Kurana yöneldim inşallah hakkıyla yönelmişimdir sohbetsiz zikir meclissiz olmuyor tv’nin fişini çektim. Herşey ufacık dünyaya meyletmeyle başladı Rabbim faiz belasından faizin lanetinden cümle ümmeti Muhammedi korusun dualarınıza muhtaç zelil bir kardeşinizim Rabbim muizz ismi şerifiyle ben ve benim gibi zelil kardeşlerime izzet versin yazı için Allah razı olsun şuan telefonumda dualar zikirler 46 sekme var bu yazı benim için bir ilaç hükmünde Rabbim gani gani razı olsun çok sağ olun, var olun.

(Visited 698 times, 1 visits today)
DIKKAT: Sitemize ya da yazarlarımıza hakaret veya küfür eden ve yazarlarımızı tehdit eden şahısların IP adresleri ve giriş saatleri sistemimiz tarafından kaydedilmektedir. Avukatımız aracılığıyla bu kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. Yorum göndermeden önce nezaket kurallarına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dikkat! Yorum yazmadan önce aşağıdaki uyarıyı okuyunuz:
5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 125 Hakaret (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.
(2) Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi halinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur.

Türk Ceza Kanununun yukarıda belirtilen maddelerine göre, sitemiz veya yazarlarımızın onur, şeref ve saygınlığını zedelemeye yönelik mesajlar gönderenler hakkında  gerekli yasal haklarımızı kullanacağımızı önceden bildiririz. Yorum yazarken nezaket kurallarına dikkat ediniz.

“Faiz Bataklığı” üzerine 2 yorum.

  1. Allah razı olsun hocam ileride inşallah bu bataklıktan çıktığım gibi daha uzunca bir mektupla ibretlik hikayemi yazacağım ki belki gaflete düşen gözüne gönlüne perde inen günahı değilde günahkarı kınayıpta yanlış yapan bir kardeşimin bu günaha girmemesine vesile olurum ömrümün geri kalanını inşallah bu Allah düşmanlarına savaşla geçirmeye niyet ettim dua edin RABBİM GAFLETE DÜŞÜRMESİN ÜMMET-İ MUHAMMEDİ KORUSUN TEVBE EDENLERİ TEVBELERİNDE SEBAT ETTİRİP RAZI OLACAĞI AMELLERİ İŞLEMEYİ NASİB ETSİN RABBİM ÜMMET-İ MUHAMMEDİN KADINLARINA VE ERKEKLERİNE MAĞFİRET ETSİN.AMİN..ALLAH İÇİN NASİHATİMDİR SAKIN BU DÜNYAYA ALDANIP PERİŞAN OLMAYIN TEVBE EDİN ŞEYTANI PERİŞAN EDİN İNŞALLAH CÜMLE ÜMMET-İ MUHAMMED TEVBELERİYLE ZİKİRLERİYLE SABIRLARIYLA HOŞGÖRÜSÜYLE NAMAZLARIYLA İMANIYLA ŞEYTANI KAHRUPERİŞAN EDER.AMİN..

Bir cevap yazın